Yapay kızlık zarı nasıl çalışıyor?

Bekareti geri getirmenin bin yolu var. Çinlilerin ürettiği yapay kızlık zarı buna örnek. 

Latincesi Hymen olan kızlık zarının anatomi ve fizyoloji yönünden bilinen hiçbir işlevi yok ama geleneksel değerler açısından önemi büyük. Kızlık zarının genital yapıyı dış etkenlerden koruduğuna ilişkin görüşler varsa da bunlar tartışmalı. Kesin olansa kızlık zarı deyince hemen akla gelen kavramlar: saflık, temizlik, ahlak. Ve tabii namus adına işlenen cinayetler.  

Kızlık zarı nerede?   

Vajina girişinde. Yaklaşık 1 – 2 santim içeride. Kızlık zarı kişiden kişiye değişen fiziksel özellikte. Ortasında küçük bir açıklık var. Kiminde bu açıklık çok büyük, kiminde varla yok arası. Bu açıklığın olmadığı vakalar adet kanamaları yönünden sakıncalı olabilir. Bu durumda küçük bir müdahaleyle zarı açmak gerekebilir. 

Bazen ilişkide, bazen de kendiliğinden yırtılıveren bu doku parçasının dönüşü yok. Giderken arkasında bir parça kan bırakıyor. Biz de bunu iffet, bekaret gibi kriterlerimizi ölçmek için kullanıyoruz. Garip ama gerçek, ne yapalım hepsi bu kadar demek isterdik ama gerçek bununla kalmıyor. Asıl hikaye şimdi başlıyor.

Arama motoruna “kızlık zarı” yazalım. Ne sonuçlar geliyor? İki milyonu aşkın web sayfası, blog vs. Rasgele birisine tıklayınca açılan yazılar üç aşağı beş yukarı aynı: kızlık zarı nerede, kızlık zarı rengi, kızlık zarı şekilleri, kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır, kızlık zarı tamiri, Kızlık zarı dikimi ve fiyatı… Liste böyle uzayıp gidiyor. Özetle kızlık zarı bizde önemli. Hem de az buz değil çok önemli. Kızlık zarının nerede olduğunu, anatomisini, fizyolojisini bilmiyoruz belki ama ne işe yaradığını, özellikle yokluğunun ölümcül sonuçlarını ve alınacak tedbirleri gayet iyi biliyoruz. 

Aynı sözcüğü bir de yabancı sitelerde araştıralım bakalım konuya ilişkin neler yazmışlar. Önce kızlık zarının Latincesini öğreniyoruz: hymen. Yazıp aratınca bu defa 9 milyon sayfa geliyor. İlk beşte yine bizden siteler var. Neredeyse tümü birbirinin aynısı, sağdan soldan aşırılmış yazılar. Anlaşılan “kızlık zarı” diye o kadar çok aramışız ki motorun algoritması bile fazla diretmeden gerçeği kabullenmiş. 

Yapay kızlık zarı olur mu?

Aramayı az daha çeşitlendirince cerrahi yöntemle kızlık tamirinden (hymenoplasti) başka yöntemler olduğunu da öğreniyoruz. Yapay kızlık zarı piyasası çoktan almış yürümüş haberimiz yok. Çinliler ilişkiden 15 dakika önce vajinaya yerleştirilen küçük pedler yapmışlar örneğin.  

Vajinada şişen yapay kızlık zarlarının çalışma ilkesi basit: fiziksel temasla yırtılıyor; içindeki az miktarda yapay kan ortalığa saçılıyor. Üretici firma bir de uyarı eklemiş: temas anında biraz numara yaparsanız, canınız yanıyormuş gibi davranırsanız daha iyi randıman alabilirsiniz.

Yapay kızlık zarına talep yüksek. Cerrahi müdahalenin sakıncalarını içermeyen, maliyet yönünden de elverişli görünen bu seçenek yaygın kullanılıyor. Ürünü gidip mağazadan satın alamıyorsunuz. Ama bu işi sizin için halleden yüzlerce internet sitesi var. Bunların hizmet anlayışı özetle: içinde ne olduğu dışarıdan kesinlikle anlaşılamayacak biçimde paketlenmiş ürünü kapınıza kadar getirmek. Müşteri gizliliği özellikle böyle bir üründe çok önemli. Ufak bir komisyon mukabilinde kaybedilen bekareti tanesi 19.99 $’dan şimdi siz de satın alabilirsiniz. Hemen şimdi ararsanız özel indirimli ekstra paketimizle birlikte ücretsiz hediyeniz hem penis büyütücü hem göbek yağlarını eritici hem tüy dökücü hem de akıl fikir verici tamamen doğal ve organik zubizaretta vitamin kompleks takımı sizin olabilir. 

Bu kadarı da olmaz demeyin. Hayat bazen sandığımızdan çok daha garip olabilir. Düdüklü vapurlar, yorgun martılar, Çin işi yapay kızlık zarları hepsi bir arada. Çok güzel değil mi?