Wolverine Diyeti Nedir ?

Hugh Jackman ve antrenörü David Kingsbury, Les Miserables çekimlerinin ortasında çalışmaya başlar ve sadece bir kaç hafta içerisinde Hugh Jackman Wolverine karakteri için yeterli kas kütlesine sahip olur. Les Miserables için ciddi anlamda kilo veren Jackman, Wolverine için hem kilo alması hem de müthiş kaslara sahip olmak için peki ne yaptı ? Yaklaşık 20 kilo alan Jackman, bu müthiş dönümüşünde vücud yağ oranını da 6% düşürmeyi nasıl başardı ?

44 yaşındaki Jackman, 185 cm boyunda ve 90 kilo ağırlığında. Haftada 11 saat antereman yapıyor ve günde 5000 kalorilik yemek yiyor. Jackman’e göre işin sırrı %70 diyet, %30’u ise antremanda yatıyor. Hafta içi her gün antreman yapan Jackman, 1 saat ağırlık çalıştıktan sonra 1 saat de kardiyo yapıyor. Cumartesi günleri ise sadece 1 saat interval antremanı yapan Jackman, sadece Pazar günleri dinlenebiliyor. Jackman’e hazırlanan programda kademeli olarak ağırklık yüklemesi var ve egzersizleri genellikle bench press, squat ve deadlift’den oluşuyor. Antremanın püf noktası her 4 haftada bir kaldırdığı ağırlığı %5 oranında arttırmak ve böylelikle sürekli daha fazla ağırlık kaldırmasını sağlamak. Sabahları erken saatte antremana giden Jackman, enerjisini arttırmak için güne double espresso ile başlıyor ve küçük bir kahvaltı yapıyor. Antremanın büyük bölümü üst vücuda yönelik ama dengeyi sağlamak için de alt vücut egzersizlerine de önem verdiğini söylüyor. Kardiyo için de koşmak yerine, hızlı bir süratte yürüyerek daha kolay yağ yakabilmiş.

Wolverine

Wolverine’in Diyeti Neye Benziyor ?

Jackman’in antremanları o kadar ağır ki, günde 5000 kalori almasını gerektiriyor. Diyeti protein (yumurta, balık, tavuk), sebze (ıspanak, brokoli), karbonhidrat (müsli, esmer pilav, patates) ve yağ (avakado, fıstık, zeytin, fıstık ezmesi) oluşuyor. Alkol, şeker ve meyve kesinlikle yasak. Antreman yaptığı günlerde protein ve karbonhidrat ağırlıklı yemek yerken, diğer günlerde protein ve sağlıklı yağ ağırlıklı yemek yiyor. Ağırlık antremanının olmadığı Cumartesi ve Pazar günleri de sağlıklı yağ yemeye devam ediyor.

Kasları Geliştirmek İçin Yedikleri:

İlk Öğün:

Büyük bir kasede tarçınlı müsli, 6 çırpılmış yumarta (ıspanak ve domuz eti), 2 adet fıstık ezmesi sürülmüş çavdar ekmeği

İkinci Öğün:

10 onzluk biftek, brokoli ve haşlanmış patates

Üçüncü Öğün:

2 adet ızgara tavuk göğüsü, ıspanak, esmer pilav

Dördüncü Öğün:

1 adet ızgara somon, yarım avakado, brokoli

Kilo Vermek İçin Yedikleri:

İlk Öğün:

4 adet yumurta, 1 adet somon füme, yarım avakado

İkinci Öğün:

1 adet ızgara tavuk göğüsü, ıspanak, yarım avakado

Üçüncü Öğün:

1 adet ızgara tavuk göğüsü, 1 çay kaşığı humus, brokoli

Dördüncü Öğün:

7 adet yumurta (4’ü sadece beyazı) domuz eti ve ıspanak eklenerek çırpılmış.