Will Ferrell

John William Ferrell
John William Ferrell
HakkındaJohn William Ferrell
(16-07-1967)16-07-1967 (yaşı 53)
Irvine, Kaliforniya, ABD
İkametNew York, New York, ABD
MeslekAktör
Aktif Yıllar1988-
BurcuAslan

Will Ferrell 16 Ekim 1967’de Irvine – California’da dünyaya gelmiş olan televizyoncu, komedyen ve film yönetmenidir. Elf, Anchorman ve Talladega Nights gibi filmlerle şöhret kazanmadan önce Saturday Night Live (SNL) oyuncu üyesi olarak kendini göstermiştir. Çocukluğundan itibaren komediye ilgisi olan Will Ferrell, SNL yapımcısı Lorne Michaels tarafından keşfedildi ve daha sonra yapılan bir ankete göre gelmiş geçmiş en iyi Saturday Night Live oyuncu üyesi seçildi.
Will Ferrell Irvine’daki Turtle Rock İlköğretim Okulu’nda eğitimine başlamıştır. Daha sonra ilk olarak Rancho San Joaquin Ortaokulu’na ve son olarak da Üniversite Lisesine giden Ferrell, lise futbol takımının bir üyesiydi. Dokuzuncu sınıftayken, arkadaşlarından biriyle birlikte, okulun interkomunda kendilerinin yazdığı komedi skeçlerini oynamaya başlayan Will Ferrell, ayrıca okulun yetenek fuarında bu tür kukla oyunu gerçekleştirmiştir.

Will Ferrell’in Komediye Girişi

Lisenin ardından Güney Kaliforniya Üniversitesi’ne kaydolan ünlü komedyen, 1990’da Spor Yayıncılığı lisans derecesini tamamladı, ancak spor yayıncısı olmak istemediğini fark etti ve başka işler aramaya başladı. Bazı küçük işlerde başarısız olduktan sonra Los Angeles’a taşınan Will Ferrell, kendini bir standup komedi sanatçısı olarak tanıtmaya çalıştı ancak başarısız oldu. Becerilerini geliştirmek için, bir komedi sınıfına girdi. Burada doğaçlamayı öğrendi.
Komedi sınıfındaki eğitiminin ardından Groundings için seçmelere katıldı ve kazandı. Çok geçmeden Grace Under Fire ve Living Single gibi farklı TV dizileri ile küçük roller almaya başlayan Will Ferrell, A Bucket of Blood gibi düşük bütçeli filmlerde de yer aldı.
1994’te The Groundlings’ın en iyi profesyonel grubunda bir yer kazandı. O zamanlarda NBC’deki Saturday Night Live popülerlikten düşmeye başlamıştı ve yapımcı Lorne Michaels yeni oyuncu kadrosu arıyordu. Bu Will Ferrell’in dikkatini çekti ve 1995’de Saturday Night Live programına katıldı. Yedi yıllık başarılı bir kariyerden sonra 2002’de ayrıldı.
SNL’den ayrıldıktan sonra film kariyerine konsantre olmaya başlayan komedyen, Old School (2003) filminde rol aldı. Aynı yıl Elf filminde de rol alan Will Ferrell, bu filmle büyük başarı yakaladı. Film çapında 220,443,451 dolar hasılat elde etti ve eleştirmenler tarafından övgüler aldı.
Will Ferrell son olarak beğenilen serilerden biri olan Babalar Savaşıyor 2 ile izleyicileriyle buluştu.

Will Ferrell Kişisel Yaşamı

Will Ferrell 2002’de, 1995’te tanıştığı ve uzun süredir kız arkadaşı olan Viveca Paulin ile evlendi. Çiftin üç oğlu vardır.

Will Ferrell Filmleri

Will Ferrell’in en beğenilen filmleri ve hayat verdiği karakterler aşağıdadır;
Babalar Savaşıyor 2 (2017) – Brad
Zoolander 2 (2016) – Jacobim Mugatu
Daddy’s Home (2015) – Brad Whitaker
Sert Ol (2015) – James
Casa de mi Padre (2012) – Armando
Tim and Eric’s Billion Dollar Movie (2012) – Damien Weebs
Everything Must Go (2010) – Nick Halsey
Yedek polisler (2010) – Allen Gamble
Step Brothers (2008) – Brennan Huff
Çaylak profesyonel (2008) – Jackie Moon
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006) – Ricky Bobby
The Wendell Baker Story (2005) – Dave
Melinda ve Melinda (2004) – Hobie
Anchorman: O Bir Efsane (2004) – Ron Burgundy
Elf (2003) – Buddy
Eski Dostlar (2003) – Frank
Men Seeking Women (1997) – Al

Will Ferrell’ın Aldığı Ödüller

Will Ferrell 2007’de Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby filmi ile En İyi Spor Filmi ESPY Ödülü’nü kazanmıştır.
2011’de Mark Twain Ödülü alan ünlü oyuncu, 2015 yılında Yılın Komedyeni ilan edildi.

Will Ferrell’ın Kişisel Hayatı

Will Ferrell 2002’de Viveca Paulin ile evlenmişi çiftin 3 oğlu olmuştur.