Web Sitenizin İnternetteki Görünürlüğünü SEO İle Arttırın

Çoğu web sitesi satış yapmakta veya yönlendirmede yada ikisinde de eksiktir çünkü görünmezlerdir. Sitenizin internetteki görünürlüğünü SEO ile daha iyi hale getirmek işinizi daha da büyütmenize olanak sağlayacaktır. Şu anda sadece bir web sitesine sahip olmanın yeterli olmadığı gerçeği ile yüzleştiniz. Pazarlamacının web sitesi açıp sırtını yaslayıp müşterilerin gelmesini beklediği günler çoktan gitti. Bugün sitenizin arama sonuçlarında görünürlüğünün sürekli ve üst seviyede olmasını sağlamak zorundasınız.

Jupiter Media Metrix’in araştırmasına göre müşterilerin %47’si aradığı ürünü bulmak için arama motorlarını kullanmaktadırlar. Yine araştırmaların gösterdiğine göre müşteriler arama sonuçları içerisinden ürünlerini bulmaya çalışırken 3ncü sekmeye genelde geçmiyorlar. Arama motoru marketi ürünlerinizi istediğiniz hedef kitledeki müşterilere sunabilmeniz için bir olanak sağlar ve siz bu olanaktan en üst sıralarda yer almalısınız.

Arama motoru pazarı, ürünlerinizi, sitenizi ve bilgilerinizi sunabilmek için yapacağınız bir arama motoru ve kategori optimize etme işidir. Bu olmadan ürünleriniz müşterilerinize görünmeyecek ve satış gerçekleşmeyecektir. Arama motorları genelde iki seçenek sunar: birincisi ücretli yerleşim, diğeri ise arama motoru optimizasyonu.

Ücretli yerleşimler sponsor linkler ve sponsor eşleşmeler kısmında, arama sonuçlarında verdiğiniz ücret karşılığı belirlediğiniz kelimenin aramalarında müşterilerinize sunulmaktadır. Google, Yandex ve Bing’in verdiği bu ücretli yerleşim imkanıyla aranma sonuçlarınızı siz yönetirsiniz ve daha fazla satış için daha fazla trafik istiyorsanız ona göre ödeme yaparsınız.

Ücretli yerleşimler online reklamlar gibidir ve kısa vadede sitenizin hitinin artması için çabuk bir çözümdür fakat günlük kiralamalar veya aylık alımlar yapan şirketler için ise ideal bir çözümdür.

Arama motoru optimizasyonu ise daha uzun vadede, kanıtlanmış yöntemler, çalışmalar ve araştırmalar ışığında daha sağlam bir yer ve daha üst seviyelerde sonuçlara erişmek için yapılan çalışmadır. SEO eğer sitenizin geleceğini düşünüyorsanız ve sağlam temeller üzerine inşa etmek istiyorsanız yegane yoldur.

Araştırmaya göre internet ortamı katlanarak günde 7 milyon oranında büyümektedir. Bu demektir ki eğer bir web sitesi tam manasıyla optimize edilmemişse arama motorları onun büyük bir kısmını es geçecek ve müşteriler için onu bulmak zorlaşacaktır. Bir servis veya üründe satsanız arama motoru optimizasyonu yapmak sizi bulunabilir kılmakla beraber en ince ayrıntısına kadar index almanıza ve uzun vadeli yüksek sonuçlar elde etmenize olanak kılacaktır.