VI-MINERAL 30 ÇİĞNEME TABLETİ

ATC: A11JB

BARKODU: 8699525081353

FİYATI: 4,78TL

ETKEN MADDE: Multivitamins with minerals – mültivitamin mineral

ÜRETİCİ: DEVA HOLDING

Vitamin mineral kombinasyonu. Kontrendikasyon; mineral ve vitamin aşırı yüklenimi, aşırı duyarlılık.Prospektüs Formülü: Her Çiğneme Tableti; Vitamin A 5000 UI Vitamin D2 500 UI Vitamin B1 1 mg Vitamin B2 2 mg Vitamin B6 1 mg Vitamin B12 2 mcg Vitamin C 50 mg Niasinamid 12 mg Kalsiyum pantotenat 2 mg Demir 1 mg Bakır 0.07 mg İyot 0.05 mg Potasyum 0.016 mg Molibden 0.

01 mg Mangan 0.028 mg Magnesium 0.108 mg Çinko 0.071 mg ihtiva eder. Tabletler Portakal aroması içermektedir.

Farmakolojik Özellikleri: Vİ-MİNERAL organizma için lüzumlu vitaminleri ve vitamin metabolizmasında katalizatör rol oynayan mineralleri, günlük ihtiyacı karşılayacak şekilde ihtiva eden hoş lezzetli bir müstahzardır. Gıda yetersizliği genellikle kompleks bir özellik gösterip, vitamin eksikliği de tek bir vitamine nadiren bağlı olduğundan, tatmin edici neticelerin sağlanması için uzun süreli ve komple bir mineral ve vitamin tedavisine ihtiyaç vardır. Vİ-MİNERAL Tablet, vitamin noksanlıklarında ve tek taraflı perhizlerde görülen vitamin eksikliklerini karşılayacak şekilde hazırlanmıştır. İhtiva ettiği vitaminlerin sentetik oluşu ve koku verici maddelerin hipoallerjik olmaları nedeni ile allerjik belirtilere sebep olmaz. Çiğnenerek, ağızda eritilerek veya su ile yutularak alınabilir.

Endikasyonları: # Yetersiz miktarda vitamin ve mineral içeren besinlerle beslenilmesi, intestinal absorbsiyon bozukluğuna veya başka nedenlere bağlı gıdalardan yeterli derecede faydalanamama hallerinde; # Gebelik ve süt verme gibi vitamin ve mineral ihtiyacının fazlalaştığı dönemlerde prevantif olarak ve tedavi amacıyla kullanılır. Bütün zafiyet, kansızlık ve nekahat hallerinde iştahı ve vücudun direncini arttırır. Kullanım Şekli ve Dozu: Erişkinlere: Günde 2 tablet olarak verilir. Çocuklara: Günde 1 tablet olarak verilir. Ticari Takdim Şekli: 30 tabletlik cam şişelerde.

UYARI: Bu bilgiler sağlık profesyonelleri için hazırlanmış prospektüs özetidir. İlaç kullanılmadan önce prospektüs mutlaka okunmalıdır.