VI-FER 30 KAPSÜL

ATC: B03AE02

BARKODU: 8699525151346

FİYATI: 7,07TL

ETKEN MADDE: Multivitamins with minerals – mültivitamin mineral

ÜRETİCİ: DEVA HOLDING

Vitamin mineral kombinasyonu. Kontrendikasyon; mineral ve vitamin aşırı yüklenimi, aşırı duyarlılık.Prospektüs Formülü: Her kapsül; Ferro fumarat (57.52 mg elementer demire eşdeğerdir) 175 mg Ayrıca; Vitamin B12 30 mcg Askorbik asid 75 mg Nikotinamid 15 mg Piridoksin HCl 2 mg Kalsiyum pantotenat 5 mg Tiamin mononitrat 3.5 mg Riboflavin 3.5 mg Folik asid 0.

45 mg ihtiva eder. Farmakolojik Özellikleri: B12 vitamini, folik asid ve yüksek miktarda demir içeren ferro fumarat gibi kan yapıcı esas faktörleri içeren Vİ-FER´in formülündeki B kompleks vitaminleri ve askorbik asid; demir´in absorbsiyonunu maksimum düzeye yükselttikleri gibi ayrıca B-kompleks ve C vitaminlerinin eksikliklerini de giderirler. Askorbik asid (C vitamini) demirin assimilasyonuna yardım ettiği gibi hemoglobin formasyonunda da rol oynar. Hematopoezdeki fizyolojik fonksiyonu folik asid ve askorbik asidle eşdeğer olan ve bu vitaminler ile birlikte verildiğinde sinerjik tesir gösteren B12 vitamini de, bu sinerjizm nedeniyle demirden maksimum yararın sağlanmasını temin eder. Endikasyonları: Erişkinlerde # Demir Eksikliği ile birlikte görülen, anemilerin tedavisinde # Folik asid eksikliğinin önlenmesinde, # Demir ve folik asid eksikliğinin yanı sıra, B kompleks vitaminleri eksikliği görülen hallerde veya bu vitaminlere ihtiyacın arttığı durumlarda, # Hamilelerdeki demir, folik asid ve B kompleks vitamini eksikliğinin önlenmesi ve tedavisinde endikedir.

Kullanım Şekli ve Dozu: # Demir eksikliğinden kaynaklanan anemilerde; Günde 2-3 kapsül verilir. # İhtiyarlıkta, hamilelikte ve mide ameliyatlarından sonra görülebilen demir eksikliğinden kaynaklanan anemilerde; Profilaktik olarak günde 1 veya 2 kapsül verilmesi tavsiye edilir.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ VE AMBALAJ İÇERİĞİ

30 Kapsül ihtiva eden blister ambalajlarda. UYARI: Bu bilgiler sağlık profesyonelleri için hazırlanmış prospektüs özetidir. İlaç kullanılmadan önce prospektüs mutlaka okunmalıdır.