THINCAL 120 MG 84 KAPSUL

ATC: A08AB01

BARKODU: 8699828150350

FİYATI: 83,08TL

ETKEN MADDE: Orlistat – orlistat

ÜRETİCİ: KOCAK FARMA

Obesite tedavisinde yağ emilimini azaltıcı ajan. Yetişkinde her öğünde 1 kapsül. Kontrendikasyon; malabsorpsiyon, kolestaz, aşırı duyarlılık. Etkileşim; varfarin, oral antikoagulanlar, siklosporin, amiodaron, yağda eriyen vitaminler.

YAN ETKİLERİ

yağlı dışkı, dışkı kaçırma, karın ağrısı, şişkinlik, diş ve dişeti rahatsızlıkları, kırgınlık.Kısıtlamalar 4.

2.18 – Orlistat kullanım ilkeleri (1) Endokrinoloji ve metabolizma uzman hekimi tarafından düzenlenen en fazla üç ay süreli uzman hekim raporuna dayanılarak tüm hekimler tarafından reçete edilebilir. Yazılan her reçeteye, hastanın bir önceki reçeteye göre kaybettiği kilo, diyet ve egzersize uyduğu, BMI değeri hekim tarafından yazılarak kaşe ve imza onayı yapılacaktır. (2) Daha önce dört ardışık hafta boyunca yalnızca diyetle en az 2,5 kg’lık bir kilo kaybı ve obez hastalarda vücut kitle indeksi (BMI) ≥ 40 kg/m2 olmalıdır. (3) Reçeteler birer aylık düzenlenecektir.

(4) Tedavinin 12 haftası sonunda hastalarda başlangıçtaki vücut ağırlığının en az %5’ini kaybetmesi halinde tedavinin devamına karar verilirse, yeni bir rapor daha düzenlenerek tedavi üçer aylık sürelerle uzatılabilecektir. 12 hafta sonunda vücut ağırlığının en az %5’inin kaybolmaması halinde tedavi kesilecektir. Bu ilacın kullanımı hastanın hayatı boyunca 2 yılı geçmeyecektir.