Telekinezi Nasıl Yapılır ?

Telekinezi, hiçbir fiziksel kontak olmadan, objeleri hareket ettirme ya da eğip bükme yeteneklerine verilen ad. Telekinezi bazılarına göre imkansız değil. Peki yapabilen var mı ?

Bazı insanlar, objelerin beyinden yayılan dalgalar sayesinde hareket ettiğini ya da eğilip büküldüğünü düşünmektedir. Ama bu fazlasıyla yanlış bir düşünce, çünkü sanılanın aksine beyinden yayılan dalgalarla bunu gerçekleştirmek imkansızdır.

Telekinezi Yapmak Mümkün Mü ?

Bir çok insan, telekinezinin varlığına ve uygulanabilirliğine fazlasıyla şüpheci hatta alaycı bir şekilde yaklaşıyor. Ama parapsikologlar ve konunun uzmanları, telekinezinin içimizde saklı olan bir yeti olduğunu ve pratik yapılmadığı için kaybolan bir özelliğimiz olduğunu düşünüyor.

Telekinezi nasıl yapılır? sorusunun cevabını anlayabilmek için, öncelikle onunla neler yapılabileceğini bilmek gerek. Konunun uzmanları, başlangıçta kalem, sünger, anahtar, kaşık gibi ufak objeleri hareket ettirmeye çalışmanın doğru bir başlangıç olacağını belirtiyor. Bu ufak objelerle çalışarak, becerileri geliştirmenin mümkün olduğunu ve bu sayede git gide daha büyük objelerin hareket ettirebilmenin mümkün olabileceğini savunuyorlar. Seviye arttıkça da sandalye, masa gibi objelerin yanı sıra, insanların bile hareket ettirilebileceğinin altını çiziyorlar.

Telekinezi

Telekinezi

Öncelikle telekinezinin gerçekten var olduğunu ve sadece inanarak yapılabileceğini sakın unutmayın. Yanlış inanışlar, sonuca ulaşmak için her zaman bir engeldir. Şöyle düşünün, herhangi bir konu üzerinde acaba yapabilir miyim diye düşünmek bile, o işi yaparken sizin performansınıza yansıyacak ve yaptığınız işi olumsuz etkileyecek. Atılacak ilk adım, yaptığınız ve yapabileceğiniz şeylere “gerçekten” inanmak. Bu konu üzerine kafa yormalı ve egzersiz yapmalısınız.

Telekinezi ve Konsantrasyon

Telekinezi, çok yüksek seviyede konsantrasyon gerektirir. Eğer ki aklınız başka düşüncelerle, stresle ya da korkularla doluysa hiç bir objeyi hareket ettirmek mümkün de olmayacaktır. Nasıl odaklanacağınızı ve düşüncelerinizi tam anlamıyla nasıl kontrol edebileceğinizi öğrenmek sizi sonuca bir adım daha yaklaştırır. Rahatlama ve gevşeme konuları üzerine çalışmak bunun ilk adımı olabilir. Bunun için nefes egzersizlerinin faydalarından yararlanabilirsiniz.

Şu bir gerçek ki, günümüzde beynimizin ufak bir bölümünü kullanıyoruz. Eğer ki beynimizin kullandığımız bölümünü birazcık bile olsa artırabilirsek, saklı kalmış bir çok özelliği de açığa çıkarmak mümkün olabilir. Konsantre olmayı öğrendikten sonraki esas amaç da egzersizlerle beynin fonksiyonlarını artırmak olmalı.

Telekinezi İçin Gerekli Adımlar

Adımları sırasıyla takip etmek ve sadece tamamladıktan sonra bir diğerine geçmek gerekir.

İlk aşama: 10 dakika boyunca hareket ettirmek istediğiniz objeye odaklanın. Bunun ufak ve basit bir obje olmasına özen gösterin. Bu objeyi, vücudunuzun bir parça olarak hissetmeye çalışın.

İkinci aşama: Objenin hareket ettiği ya da büküldüğü anın fotoğrafını zihninizde görmeye çalışın ve sadece buna odaklanın.

Üçüncü aşama: Son aşamaya geçerek, objeleri hareket ettirmeye çalışın ama bunu kesinlikle zihinsel bir düşünce gücü uygulayarak yapmaya çalışmayın çünkü hiçbir işe yaramayacaktır. Bu gücü sadece içinizde hissetmeye çalışın ve tüm odağını bu olsun.

Telekinezi Yapabilmek İçin Ne Kadar Zaman Gerekli ?

Bu özellikleri geliştirmenin ne kadar zaman alacağı aslında tamamen başlangıç noktanıza bağlı. Bazı insanlarda haftalar, bazılarında aylar, bazılarında ise yıllar sürebilir. Bu süreç, yaptığınız işe ne kadar inandığınız ve konsantre olduğunuza bağlı. Tüm aşamalarda sabırlı olmak ve yaptığını şeye inanmak en önemli detay. Bu süreci hızlandırmak için yapabileceğiniz ikinci şey ise hareket için daha az enerjiye ihtiyaç duyan objeleri tercih etmek.

Unutmayın, bir kağıt ile bir masayı hareket ettirmeye çalışmak aynı şey değil. Tüm bunları uygularken, sınırsız ve sonsuz bir evrende yaşadığımızı, bu doğrultuda da sınırların olmadığını unutmayın ve sabırlı olup çalışmaya devam edin.