St.John’s Wort kilo vermeye yardımcı olabilir mi?

Zayıflama takviyeleri, zayıflama diyetlerine yardımcı olmak için tasarlanmış çeşitli maddeler içerir. Reçetesiz bazı besin takviyeleri St.John’s Wort içermektedir. Bu bitkisel madde bazı durumların tedavisinde etkili olabilir iken, Aile Hekimleri Amerikan Akademisi kilo kaybı için St.John’s Wort kullanmanın güvenlik ve etkinliğinin belirsiz olduğu konusunda uyarmaktadır.

Kilo Verme

Kilo verme sektöründe, zayıflamayı teşvik etmek için bazı otlar kullanımının yaygınlaştırıyor olmasına rağmen, bu iddiaları destekleyen çok az bilimsel bir kanıt vardır. Piyasadaki tüm diyet yardımcılarına rağmen, kilo kaybı vücudunuzun yaktığı kaloriden daha az kalori almanızı gerektirmektedir. Bir internet sitesine göre, kilo kaybetmek için, aldığınız zayıflama ürünlerinden bağımsız olarak, 3.500 kaloriden daha az kalori almanız gerekmektedir.

St.John’s Wort

Hypericum perforatum, St.John’s Wortun botanik adıdır. Antik Yunanistan’da insanlar, sinir bozukluğu gibi çeşitli durumları tedavi etmek için bu bitkiyi kullanılmışlardır. Bu bitkinin yaprakları ve çiçekleri hiperisin ve pseudohypericin içerir. St.John’s Wort Asya, Afrika, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletlerinde doğal alanlarda yetişen bir yıllık bitkidir. Antiviral ve antibakteriyel özellikleri vardır.

Kullanım Alanları

St.John’s Wort Depresyon tedavisi için yaygın bir bitkisel ilaçtır ve bazı çalışmalar bu bitkinin bu amaç için etkili olabileceğini göstermektedir. Bu bitki için diğer olası kullanımlar, enfeksiyon tedavisi, Menopoz semptomları ve mevsimsel duygulanım bozukluğunu içermektedir. Bazı kanıtlar bazı durumlarda, St.John’s Wortun yararlarını desteklemesine rağmen, bu bitkinin kilo kaybına yardımcı olduğunu gösteren kanıt yoktur. Bir internet sitesine göre, bu bitkinin geleneksel bir kullanımı etkinliği kanıtlanmamış olmasına rağmen, kilo kaybı tedavisinde olan kullanımdır.

Uyarılar

Bazı zayıflama ürünleri St.John’s Wort, içermesine rağmen, bu bitkinin yağ kaybına yardımcı olama konusunda herhangi bir rol oynadığına dair herhangi bir kanıt bulunmamaktadır. Aktif maddeleri, antidepresanlar, antihistaminikler, doğum kontrol hapları ve sakinleştirici gibi bazı ilaçlar ile etkileşime girebilir. St.John’s Wort baş dönmesi, zihinsel karışıklık, ürtiker, baş ağrısı ve ağız kuruluğu gibi yan etkilere neden olabilir. Aynı zamanda cildi, güneş ışınlarına karşı hassas hale getirebilir. St.John’s Wort almadan önce doktorunuza danışınız ve zayıflama ile ilgili sağlıklı yöntemler hakkında sağlık uygulayıcınız ile tartışınız.