Shay Mitchell

Shannon Ashley Mitchell
Shannon Ashley Mitchell
HakkındaShannon Ashley Mitchell
(10-04-1987)10-04-1987 (yaşı 33)
Mississauga, Kanada
İkametToronto, Kanada
MeslekAktris
Aktif Yıllar2009-
BurcuBoğa
Eşi-
Boyu171 cm
Kilosu60 kg

Shay Mitchell 10 Nisan 1987’de Kanada – Mississauga’da dünyaya gelmiş olan Kanadalı aktris ve modeldir. Küçük yaşlardan beri sanat ve tiyatroya ilgi gösteren ünlü model, bu doğrultuda bir kariyer planlaması yapmayı tercih etmiştir. Beş yaşındayken dans dersleri almaya başlayan Shay Mitchell, 10 yaşındayken Vancouver, British Columbia’ya gitmiştir. Bir yıl sonra uluslararası bir model ajansının yaptığı seçmelerde seçilen birkaç kişi arasında olan Shay Mitchell, West Vancouver Ortaokuluna kaydolmadan önce Rockridge Ortaokulu’na gitti.
Bangkok, Hong Kong ve Barselona gibi çeşitli şehirlerde başarılı bir şekilde modellik yapan ünlü oyuncu, modellik kariyerinin yanı sıra oyunculuk eğitimi için Toronto’ya dönmüştür. Daha sonra bir ajans ile anlaşma imzalayan ünlü oyuncu, çeşitli reklamlarda görünmeye başladı. “Degrassi: The Next Generation” dizisinde konuk oyuncu olarak rol alan sevilen model, 2009 yılının Aralık ayında Pretty Little Liars dizisinde rol almak için bir anlaşma imzaladı ve bu da kariyerinin dönüm noktası oldu. Başlangıçta Mitchell Spencer Hastings rolü için seçmelere giden Shay Mitchell, Emily Fields için uygun bulundu.
Dizinin kısa zamanda hit olmasıyla beraber güzel oyuncu, herkes tarafından tanınan bir isim haline geldi ve dizideki performansıyla eleştirmenlerin de beğenisini kazandı. Shay Mitchell 2017 yılında dizinin bitimine kadar rol almıştır.
2012’de Punk’d dizisinde rol alan güzel oyuncu, 2015 yılında Project Runway yarışmasında jüri olarak ekranlara geldi. 2016’da Dreamland filmi ile ilk kez beyazperdede boy gösteren Shay Mitchell, filmdeki performansı ile eleştirmenlerden tam not almayı başardı. Aynı yıl, Jennifer Aniston’un oynadığı “Anneler Günü” filminde rol alan Shay Mitchell, 2018 yılında Cadaver filminde Megan Reed olarak izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Shay Mitchell Dizileri

Shay Mitchell’in kariyeri boyunca rol aldığı tüm diziler şu şekildedir;
Degrassi: The Next Generation (2009) – Model
Rookie Blue (2010) – Cute Girl
Aaron Stone (2010) – Irina Webber
Glee (2012) – Girl in Yellow Jacket
Hey Tucker! (2013) – Shay
Sevimli Küçük Yalancılar (2010-2017) – Emily Fields
You (2018) – Peach / Peach Salinger
The Heiresses (2018)

Shay Mitchell’in Aldığı Ödüller

2011’de rol almış olduğu Sevimli Küçük Yalancılar dizisi ile Genç Hollywood İzlenmeye Değer Oyuncu Kadrosu Ödülü’nü rol arkadaşlarıyla paylaşmış, 2017’de ise Shorty En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi olmuştur.

Shay Mitchell’in Kişisel Hayatı

2014’te Ryan Silverstein ile ilişki yaşamaya başlamış, çiftin ilişkisi sadece 1 yıl sürmüştür. Ryan Silverstein ile ilişki yaşamaya başlamadan önce, Keegan Allen ile beraber olan güzel oyuncunun şimdilerde aşk hayatına dair net bir bilgi yoktur.