Saç Dökülmesi İçin Tıbbi Olmayan Tedaviler

Saç dökülmesi, özellikle genç erkekler için başa çıkılması zor bir problem olabilir. Neyse ki, bugünlerde erkek tipi kellik ve saç dökülmesi, utanılacak bir durum değildir. Bazı erkekler hiç saçları dökülmese bile tamamen kel olmayı tercih etmektedirler.

Daha 18 yaşında bir genç düşünün. Alnındaki saçlar seyrelmiş ve bu onu orta yaşlı gibi gösteriyor. Doğayla mücadele etmek yerine, kafasını tamamen tıraş etmeyi tercih ediyor ve bu şekilde iyi görünüyor. Aşağıda, kafa şekli kelliğe uygun olacak kadar şanslı olmayanların tercih edebileceği bazı tıbbi olmayan tedavi seçenekleri bulunuyor.

Saç Dökülmesi ve Kısa Kesim Görünüm

Kendim de erkek tipi kellik sahibi olan birisi olarak, saçlarımı çok kısa kestirmeyi tercih ediyorum ve müşterilerime de saç dökülmesi için en iyi seçenek olarak bunu tavsiye ediyorum. Temel kural şu; eğer üstte saç derisini görüyorsanız, yanları da aynı miktarda saç dersini açığa çıkaracak miktarda kısaltın. Bu, kelliğin yayıldığı bölgeyi dengelemenize ve kelliğin belirginliğini azaltmanıza yardımcı olacaktır. Saçları uzatmak ya da taramak asla işe yaramaz.

Saçları Dağıtın

Saç jölesini üst kısımlara sürün ve saçları dağıtarak kel olan bölgenin daha az fark edilir olmasını sağlayın.

Saç Dökülmesi Hacim Arttıran Şampuanlar

Hacim arttırıcı şampuanlar ve saç kremleri, üst deriyi kaldırarak ve kıl gövdelerini şişirerek saç tellerini kalınlaştırabilirler. “Ağırlıksız” olduğu belirtilen bir saç kremi bulun ve yönergeleri dikkatlice okuyun. Her zaman, hafif şekillendirici ürünler kullanarak saçların ağırlaşarak aşağıya inmesine engel olun. Fön makinesi saçları kurutmak için kullanılabilir ve aynı zamanda hacmi de arttırır.

Sağlıklı Görünün

İyi bir tıraş, fit bir vücut ve sağlıklı bir cilt görünümünüzü iyileştirecektir. Eğer harika saçlarınız yoksa, kıyafetlerinizden cilt renginize kadar her şeyin olabildiğince iyi görünmesi için çalışın.

Saç Dökülmesi ve Peruk

Ucuz bir küçük peruk almayın. Burt Reynolds haklıydı – onun sadece bir parça olduğunu herkes biliyordu, fakat o kadar iyi görünüyordu ki dikkati dış görünüşünden oraya çekmiyordu. İyi bir saç parçası kelliğinizi gizleyecektir, fakat bunu sizin kel olduğunuzu bilen insanların yanında kullanmak kolay değildir. Pahalı olmayan bir saç parçasını asla tercih etmeyin. İnsanlar kötü bir küçük peruğu 1 kilometre öteden fark edebilirler. Ayrıca şunu unutmayın ki, yara ve enfeksiyon riski olduğu için hiçbir saç parçası kafaya dikilmemelidir.

Saç Dökülmesi İçin Lazer

Hairmax Lasercomb

Hairmax Lasercomb

HairMax LaserComb gibi lazer terapi cihazları, bazı hastalar üzerinde işe yaramaktadır. Bu cihazlar, saç foliküllerini canlandırarak saç gelişimini teşvik ettiklerini ve saç dökülmesini geriye döndürdüklerini iddia etmektedirler. HairMax tarak, Amerika’da FDA tarafından saç büyümesini arttırma açısından onaylanmıştır.

Ben her zaman, iyi görünmek için sağlıklı olmanın ve berberiniz ya da stilistiniz ile birlikte çalışarak size en iyi giden tarzı bulmanızın en iyi yöntem olduğuna inanırım. Eğer saç dökülmesi tedavisi için ek seçenekler arıyorsanız, lütfen bu kategorideki diğer makalelere de bir göz atın.