Rus Kadınları Neden Bu Kadar Güzel?

Erkeklerin rus kadınlarına olan talebi her geçen gün artıyor. Rus bayanlar muhteşem fizikleriyle diğer bayanları kıskandırmayı başarıyor. Peki bu kadınlar neden bu kadar güzel? Bu genetik bir güzellik mi? Yoksa abartıldığı kadar da güzel değiller mi?

Rusya ve Rusya’dan kopmuş eski Sovyet ülkelerinin geneline bakıldığı zaman göç alımının diğer ülkelere göre çok düşük olduğunu görürsünüz. Yani Rus genleri farklı genlerle çok karışmamıştır. Bundan 10, 20 veya 100 sene önce rus bayanları nasıl görünüyorsa hemen hemen bugün de aynı şekilde görünüyorlar. Tabi ki bu bayanların kendilerine eskiye göre daha fazla baktıkları gerçeği var fakat bu dünya genelinde tüm bayanlar için geçerli bir durum. Sonuçta şu an ki kosmetik ürünler bundan 50 sene önce yoktu.

Güzelliği etkileyen önemli bir faktör beslenme şeklidir. Rus bayanlar genellikle Avrupa ve Amerika’daki bayanlar gibi kötü beslenmiyor, yediklerine dikkat ediyorlar. Hergün McDonalds yiyen bir bayan erkeklerin arzu ettiği vücut ölçülerinde hiçbir zaman olamaz. Uzun bacaklara sahip olmaları da rus kadınlarını hem daha ince hem de daha seksi gösteriyor. Fakat bacak uzunluğu ne yazık ki genetik olarak gelen bir şeydir. Rusların mutheşem göğüsleri var diye bir şey hiç duydunuz mu?

rus kadınlar

Genetik olarak gelen özelliklerin yıllar boyunca korunması veya fazla değişmemesi tipik bir rus kadının şeklini ortaya koyuyor. Fakat tipik bir Amerikalı bayan neye benzer diye sorulduğunda kimse cevap veremiyor. Burda önemli olan nokta rus kadınlarının hemen hemen standardlaşmış olan bu fiziksel özelliklerinin gerçekten de erkeklerin güzellikte aradığı özellikler olup olmamasıdır. Örneğin, yapılan araştırmalara göre bir çok erkek balık etine yakın bayanlardan daha çok hoşlanıyor. Özellikle iri göğüslü ve büyük kalçalı kadınlar bir erkeğin daha çok ilgisini çekiyor. Rus bayanların genelinde böyle bir durum söz konusu değil. Ayrıca en son ne zaman bir dünya güzellik yarışmasında bir Rus’un birinci olduğunu duydunuz?

Sonuç olarak obezleşen bir dünyada ince ve zarif görünüşlü olmak her zaman ilgi çekici olacaktır. Fakat güzelliğin standart bir tanımı olmadığı için bundan 50 yıl sonra da bu bayanlar hiç değişmezse bu kadar talep olacak mıdır bilemiyoruz.

Bu yazı yazıldığı tarih itibariyle dünyanın en güzel kadınları araştırmalara göre şu ülkelerden:

1) Brezilya (örneğin: Adriana Lima, Raica Oliveria)

2) ABD (örneğin: Kate Upton, Chanel Iman)

3) Avusturalya (örneğin: Jessica Gomes, Miranda Kerr)

4) Meksika (örneğin: Ninel Conde, Barbara Mori)

5) İspanya (örneğin: Diana Morales, Elsa Pataky) …..

10) Rusya (örneğin: Irina Shayk, Natasha Poly)