Rus Hava Kuvvetleri Diyeti

Rus Hava Kuvvetleri Diyeti, şehir efsanesinden doğan moda diyeti, Rus pilotlarının bir haftada dört kiloya kadar kilo vermeleri ve forma girmeleri için kullanılırdı. Çoğu moda diyet gibi, bunun şehir efsanesiyle bağlantısı yok ve basit anlamda gerçek dışı ve sağlıksız sonuçlara neden olan düşük kalorili sıkı rejim demek.

Kahvaltı

Pazar günleri kahvaltıda sadece sade kahveye izin veriliyor. Pazartesi, salı, çarşamba, cuma ve cumartesi de sade kahve, tercihe göre tuzlu kraker veya tost içeriyor. Perşembeleri kahvaltıda 1 fincan havuç ve yaklaşık 140 gram jambon bulunuyor.

Öğle Yemeği

Pazar kahvaltıları 2 yumurta ve iki domates bulunuyor. Salata ve 196 gram sevdiğiniz kırmızı et pazartesi ve cumartesi izin veriliyor. Öğle yemeğinde salı günü salata, bir domates be bir portakal ya da mandalina yiyebilirsiniz. Çarşamba öğlen 140 gr peynir, birçok pişmiş yumurta ve bir havuç yer alıyor. Perşembe öğlen 196 gr tercihe göre kızarmış balık ve bir domates. Cuma günü istediğiniz bir turunçgil türünü ve fırında pişmiş çeyrek tavuktan oluşuyor.

Akşam Yemeği

Pazar günü, akşam yemeği 196 gr herhangi bir kırmızı et ve salata var. Pazartesi yemekte 140 gr jambon ve 168 gr yoğurt bulunuyor. Salı günü 98 gr jambon, 1 fincan meyve salatası ve 2 çok pişmiş yumurta. Çarşamba yemekte 224 gr tercihinize göre kırmızı et yiyebilirsiniz. Cuma, 2 çok pişmiş yumurta ve 1 havuç tüketin. Cumartesi gününde 500 kaloriye kadar istediğiniz herhangi bir şeyi yemenize izin var.

Bilinmesi Gerekenler

Bu diyeti yapan herkes kilo verir ancak yetersiz kalori alımı nedeniyle, verdiği kilonun çoğu sudur ve kastan gider. Bu diyetten sonra verilen kilonun geri alınması kaçınılmazdır. Çoğu durumda verdiğiniz kilodan daha fazlasını alırsınız çünkü metabolik hız diyetteyken kaynaklarını korumak için vücudunuzun gücünü aşağı çeker. Kilo yönetiminde kestirme yol diye bir şey yok. Uzun vadeli sonuçlar için, sağlıklı bir yaşam tarzına odaklanılması ve dengeli beslenilmesi gerek.