Rosie Huntington

Rosie Alice Huntington-Whiteley
Rosie Alice Huntington-Whiteley
HakkındaRosie Alice Huntington-Whiteley
(18-04-1987)18-04-1987 (yaşı 32)
Plymouth, Birleşik Krallık
İkametHollywood Hills, Kaliforniya, ABD
MeslekModel
Aktif Yıllar2003-
BurcuBoğa

Rosie Huntington-Whiteley 18 Ekim 1987’de İngiltere – Plymouth’ta dünyaya gelmiştir. Tavistock College’de eğitim gören ünlü menken, uzun ismi nedeniyle zorbalığa maruz kaldı. 15 yaşına geldiğinde modellik yapmak istediğini fark eden Rosie Huntington-Whiteley, Londra’daki bir model ajansında staj olanağı buldu.
İşe başlamasının ardından bir yıl geçtiğinde ajansta çalışmaya başlayan yeni bir temsilci, Rosie Huntington-Whiteley’e modellikle ilgilenip ilgilenmediğini sordu ve ünlü model böylece reklamlarda yer almaya başladı. İlk maaş çekiyle ailesinin ısrarıyla beraber bir araba satın alan Rosie Huntington-Whiteley, Teen Vogue ve ELLEgirl dergilerinin yanı sıra Tommy Hilfiger ve French Connection gibi markaların kampanyalarında da yer aldı.
18 yaşına geldiğinde New York’a taşınan ünlü model, burada iç çamaşırı devi Victoria’s Secret için çalışmaya başladı ve ilk podyum tecrübesi sırasında Gisele Bündchen ve Karolina Kurkova ile yürüyüş yaptı. Victoria’s Secret ile geçen 3 yılın ardından Burberry ile sözleşme yapan sevilen model, markanın yüzü oldu. Rosie Huntington-Whiteley İngiliz Vogue’un kapağını 2008’de ilk kez süsledi ve 2009’da Agent Provocateur iç çamaşırı markası için reklam filminde yer aldı.
Mankenlik kariyerinin yanı sıra oyunculukla da ilgilenmeye başlayan Rosie Huntington-Whiteley, ilk olarak 2010’da Transformers: Dark of the Moon filmi ile beyazperdede boy gösterdi. Filmde fiziksel olarak oldukça zorlanan Rosie Huntington-Whiteley, birçok defa yaralansa da bu filmle beraber topuklu ayakkabılarla koşmayı öğrendiğini açıkladı.
2011 ilkbaharında Maxim dergisinin Hot 100 listesinin başında yer alan ve İngiltere’nin FHM dergisinin okuyucuları tarafından seçilerek dünyanın en güzel 100 kadın listesinde bir numaraya yerleşen Rosie, Transformers: The Dark of the Moon filmindeki performansı ile eleştirmenlerden geçer not alamasa da filmin gişe rekorları kırmasıyla aranan bir isim olmaya devam etti.
İngiliz markası Marks & Spencer için aktör Ryan Reynolds ile birlikte bir kampanyada yer alan güzel model, 2015’te Mad Max: Fury Road filminde rol almıştır.
2010 yılından beri aktör Jason Statham ile ilişki yaşayan ünlü model, 2017’de ilk çocuğuna hamile olduğunu açıklayarak sevenlerini mutlu etmiştir.

Oynadığı Filmler

Rosie Huntington-Whiteley’in rol aldığı tüm filmler ve karakter isimleri şöyledir;
Mad Max: Fury Road (2015) – The Splendid Angharad
Transformers: Ay’ın Karanlık Yüzü (2011) – Carly
Love Me Tender… Or Else (2009) – The Girl

Kişisel Hayatı

Rosie Huntington-Whiteley şimdilerde Jason Statham ile ilişki yaşamaktadır. Daha önce Olivier Martinez ve Rolling Stones’un üyesi Ronnie Wood’un oğlu Tyrone Wood ile ilişki yaşadığı bilinmektedir.