REMIDON 20 TABLET

ATC: N02BE51

BARKODU: 8699525011169

FİYATI: 2,88TL

ETKEN MADDE: Paracetamol, Caffein – parasetamol + kafein

ÜRETİCİ: DEVA HOLDING

Analjezil, antipiretik parasetamol ile psikostimülan kafein kombinasyonu. Yetişkinde günde 3-4 defa 1-2 tablet. Kontrendikasyon, etkileşim, ve yan etkiler yönünden parasetamole benzer.Prospektüs Formülü: Her tablet; Parasetamol 500 mg Kafein 65 mg ihtiva eder. Farmakolojik Özellikleri: Hafif ve orta şiddetteki ağrıların giderilmesinde kullanılan REMİDON Tablet, analjezik ve antipiretik etkiye sahip parasetamol ile kafein´in uygun miktarlarda kombine edilmesi ile hazırlanmış bir müstahzardır. Parasetamol, En az asetanilid ve fenasetin kadar güçlü analjezik ve antipiretik özelliklere sahip bir maddedir.

Etkisi çok daha kısa sürede görülür. Yapılan araştırmalar, asetanilid ve fenasetinin organizmada parasetamol´e dönüştüğünü ve her iki ilacın da analjezik ve antipiretik etkilerinin bu maddeden ileri geldiğini ortaya koymuştur. Parasetamol sindirim sisteminden hızla absorbe olur. Etkisi 15-20 dakika sonra başlar. Vücut sıvılarının çoğuna eşit oranda dağılır.

Terapötik dozdan sonra plazma yarı ömrü 1-3 saat arasıdır. Kafein, Merkezi sinir sistemi, solunum sistemi ve dolaşım sistemi stimülanıdır. Endikasyonları: REMİDON Tablet, hafif ve orta şiddetteki ağrıların giderilmesinde kullanılır. Bu ağrılı haller arasında; # Çeşitli organ ağrıları, # Romatizmal ağrılar, # Adale, mafsal ve sinir ağrıları, # Baş, diş, adet ağrıları sayılabilir. Kullanım Şekli ve Dozu: Erişkinler: Günde 3-4 defa 1-2 tablet olarak verilebilir.

Kısa süreli tedavilerde 24 saatte alınan toplam doz 6 tableti geçmemelidir. Uzun süreli tedavilerde küçük dozlar tercih edilmelidir. 7-12 yaş çocuklara: Günde 3-4 defa ½ tablet verilebilir. 7 yaşın altındaki çocukların kullanımı için uygun değildir.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ VE AMBALAJ İÇERİĞİ

20 tabletlik blister ambalajlarda.

UYARI: Bu bilgiler sağlık profesyonelleri için hazırlanmış prospektüs özetidir. İlaç kullanılmadan önce prospektüs mutlaka okunmalıdır.