Reiki İle Zayıflamak Mümkün Mü ?

Zihnimiz, vücudumuz ve düşüncelerimiz evrenle uyum içerisindedir. Bu uyum hayatın temelinde var olur ve yaşantımızı düzenler. Bu doğrultuda da düşüncülerimizin aslında bizim aynamız olduğunu kavramamız ve aslında bizi düşüncelerimizin biz yaptığını unutmamamız gerekir. İnsan, evrenle bütünleşmiş bir parçadır aslında. Bu yapı bizim genlerimizde var fakat zaman zaman unutuyoruz. Bireyselleşmeyle birlikte, düşüncelerimizinin bedenimiz üzerindeki etkisini hafife alıyoruz. Kısacası, düşüncemiz ne ise bedenimiz de o olur ve aslında temelde de bu yolla şekillenir. Pek çok konu gibi zayıflama konusu da bu doğrultuda düşüncelerimizle bağlantılıdır. Eğer ki zayıflamak istiyorsak öncelikle düşüncelerimizi şekillendirmeli, düşüncelerimiz, şekillendirmek içinse kendimizi gözlemlemeyi öğrenmeliyiz. Bu yolla farkındalığımızı artırarak enerjimizi zayıflama konusu üzerine yoğunlaştıracağız. Bunu yapmak içinse atıacak ilk adımlardan biri kendimize dışarıdan bakmaktır. Bu sayede, kendimizde beğendiğimiz ya da beğenmediğimiz ve değişmesini istediğimiz tüm yönlerimizi görebilmemiz mümkün olacaktır.

Başlamak için, öncelikle kendimizi şu soruyu sormamız uygun olur; neden zayıflamak istiyorum? Bu sorunun yanıtını arayarak, zayıflamak için Reiki uygulamanın ilk adımını atmış olursunuz. Zayıflamak üzerine düşünceleri şekillendirmek önemli rol oynar. Çünkü, vücudumuza yollayacağımız enerji de bu sayede şekillendirelecektir.

reiki

Başlarken…

Reiki ile kilo vermek mümkündür. Ama bunu, hiç bir hareket etmeden kilo vermek olarak algılamamak gerekir. Reiki bir çeşit enerji kontrol biçimidir. Eğer ki reikiyi, uyguladığımız bir başka aktivitenin yanında uygularsak çok daha hızlı ve etkili bir şekilde kilo verme imkanımız olur. Bu aktiviteyle birlikte, kilo vermek istediğimiz bölgeye enerji uygulamaya başlayarak kilo veriş sürecimizi hızlandırabiliriz. Bu düşünce yapısına ulaşıp, doğru ve etkin bir biçimde reiki uygulayabilmek için belirli yollar vardır. Bunlardan bir tanesi, düşünceleri kağıda geçirmek ve bu yazıya yoğunlaşarak düşüncelerini yoğunlaştırmaktır.

Nasıl uygulanır?

Reikiyi uygulayacak kişinin seviyesine göre yöntemler de farklılık gösterir. Reiki 1 düzeyinde olan biri için uygulanabilecek ilk yöntem, bir kağıda “kilo vermeye başlamak ve kendi kriterlerime göre güzel görünmek istiyorum” olabilir. Daha sonra ise bu kağıdı 21 gün boyunca, günce 20 dakika avcunuzun içinde tutarak reiki verebilirsiniz. Unutmamak gerekir ki bu yolla düşüncelerin yoğunlaşması ve ideal enerji şekillenmesi hedeflenmektedir. Bu süreçte, kilo vermek istenilen bölgeye dokunarak reiki vermek de mümkündür. Bu bölgenin üzerine elinizi tutarak akışı hissetmeye çalışın. Akışın seviyesine göre de bu bölgeleri değiştirebilirsiniz.

Eğer ki reiki uygulayacak kişi 2. düzeyde ise kağıda yazılanları ve dilekleri programlamak mümkün olur. Temel düzeydeki reiki uygulamalarından sonra geçilen bu aşamada, uygulamaları gerçekleştirmek çok daha kolaydır. İsteklerin yazılı olduğu kağıdı 10 dakika elde tuttuktan sonra, her gün 1 saat reiki gitmesini programlayarak gönderebilirsiniz. Bu aşamada da 21 günlük bir uygulama yapılır ve istenilen bölgelerin zayıflaması hedeflenir. Eğer ki zayıflamanın önünde engel olabilecek herhangi bir problem varsa bu aşamada ortaya çıkacaktır.

Hangi adımları uygulamak gerekir?

Reiki ile kilo vermek için uygulanması gereken adımlar vardır. Tüm bu adımlar, reiki ile kilo verme sürecinin temelini oluştururlar;

-Yiyeceklerinize reiki uygulayın. Çünkü reiki verilmiş gıdalar çözünürken bu enerjiyi yayarlar ve vücutta güçlenme sağlarlar.

-Vücudunuzu sevin. Şartlar her ne olursa olsun vücudunuzu sevin, her şeyin temelinde bu vardır.

-Reiki verilmiş su tüketin. Bu sayede vücudunuzu olumsuz enerjilerden arındırmayı hedefleyin.

-Yaşadığınız olumlu şeyleri kağıda yazıp sürekli tekrar edin. Bu sayede, enerji akışını dengeleyip sağlamlaştırın.