Reeva Steenkamp

Reeva Steenkamp
Reeva Steenkamp
HakkındaReeva Steenkamp
(19-08-1983)19-08-1983 (yaşı 36)
Cape Town, Güney Afrika
İkametPretoria, Güney Afrika
MeslekModel
Aktif Yıllar1999-2013
BurcuBaşak

Reeva Steenkamp 19 Ağustos 1983’te Güney Afrika – Cape Town’da dünyaya gelmiştir. Gençlik yıllarında modellik yapmaya başlayan güzel manken, ilk eğitimini St Dominic’in Priory School’dan almıştır. Okulu bitirdikten sonra Port Elizabeth Üniversitesi’nde hukuk okuyan Reeva Steenkamp, 2005 yılında, Lisans derecesi ile mezun oldu.
Modellik kariyerine genç yaşlarda başlayan Reeva Steenkamp, 15 yaşındayken yerel bir gazetenin düzenlediği güzellik yarışmasına katıldı. Gösteride, gazetenin güzellik editörü Barbara Robertson tarafından fark edilen güzel model, daha sonra Port Elizabeth’ten Johannesburg’a taşınarak moda endüstrisindeki kariyerine başladı.
2004’te, Weekend Post Faces of the Future yarışmasında finalistlerden biri olan Reeva Steenkamp, 2005 yılında Herald Miss Port Elizabeth yarışmasında finalist oldu. Daha sonra FHM dergisi için modellik yapan ve kapak kızı olan güzel model, Güney Afrika’daki Avon kozmetik ürünlerinin ilk yüzüydü ve bir mücevher şirketi olan Sivana Diamonds için de modellik yaptı.
20’li yaşları boyunca birçok markayla çalışan ve giderek daha başarılı olmaya başlayan Reeva Steenkamp, 2000’li yılların başında Güney Afrika’nın en çok aranan modellerinden biri haline geldi. Avon Kozmetik, Toyota, KFC, Cardinal Beer ve Tiger Beer gibi uluslararası markaların reklamlarında yer alan ünlü model, ayrıca EVOX Nutrition için bir elçi olarak görev yaptı. 2012’de BBC Yaşam Tarzı Programı Baking Made Easy’de ünlü bir yarışmacı olarak yer alan Reeva Steenkamp, 2012’de reality show Tropika Island sezonunda ünlü yarışmacı olarak yer aldı.
Modellik kariyerinin yanı sıra bir paralegal olarak çalışan model, 2011’de yasal bir avukat olarak çalışmayı umut ederek başvurularda bulundu.

Reeva Steenkamp’ın Kişisel Hayatı

Kısa bir süre rugby oyuncusu François Hougaard ile ilişki yaşamış, Kasım 2012’de ise ünlü Güney Afrikalı Paralimpik ve Olimpiyat yıldızı Oscar Pistorius ile beraberlik yaşamaya başlamıştı.

Reeva Steenkamp Neden Öldü ?

O dönem erkek arkadaşı olan Oscar Pistorius’a sevgililer gününde sürpriz yapmak için habersizce evine gelmiştir. Ancak Oscar Pistorius evinde hırsız olduğunu düşünerek sevgilisini tuvaletteyken defalarca ateş ederek öldürmüştür. Ünlü modelin cesedi 19 Şubat 2013’te Victoria Park krematoryumunda, Port Elizabeth’te yakıldı.