Radyofrekans Yöntemiyle Burun Eti Ameliyatı

Radyofrekans yöntemiyle burun eti ameliyatı son zamanlarda ülkemizde yaygınlaşan, ağrısız ve 15 dakikada gerçekleşen basit bir cerrahi operasyondur. Bu yöntem sayesinde yaklaşık 3 hafta içerisinde burun eti ciddi boyutta küçülür ve rahat nefes almanız sağlanır. Ülkemizde sağlık sigortaları ameliyat masrafını karşılamaktadır.

Radyofrekans İle Burun Eti Nasıl Alınıyor?

Burnunuza yerleştirilen 2 tane pamuklu tüpe benzeyen bir cihaz, size hiç acı vermeden radyofrekans ile eti yakıyor. Hastanede gerçekleştirilen bu operasyon öncesinde genellikle damar yoluyla sedatif verilse de belki hiç ihtiyacınız dahi olmayabilir. Operasyon 15 dakika kadar sürdüğü için hastanede yatmanızı gerektirecek de bir durum söz konusu olmamaktadır.

Radyofrekans ile burun ameliyatı

Ameliyatın gerçekleştiği günün akşamı burnunuzun tıkanması ve burundan zor nefes almanız gayet muhtemel bir durumdur çünkü bölge kabuk bağlıyacaktır. Burnu rahatlamak için doktorunuz tuzlu su içeren bir solüsyon kullanmanızı önerecektir.Yaklaşık 1-2 gün içerisinde bu rahatsızlık geçmektedir ve takip eden günlerde de etin boyutu küçülecektir.

Burun Eti Ameliyatı Sonrası Ne Oluyor?

Öncelikle şunu belirtelim ki %100 daha rahat nefes alıyorsunuz ve yataktan daha dinç kalkıyorsunuz. Fakat alerjiniz varsa burun hassasiyeti nedeniyle daha fazla alerjik reaksiyon görebilirsiniz. Örneğin, sık sık hapşurmak veya burun akıntısı gibi. Ameliyat sonrasında burun etinin küçülmesi belirli bir zaman aldığı için yaklaşık 1 ay beklemek gereklidir. 

Radyofrekans Yönteminin Maliyeti Nedir?

Sigortanız varsa bu ameliyat genelde yatılı operasyon olarak değerlendirildiği için sigorta tarafından karşılanmaktadır. Acıbadem, Memorial gibi hastanelerde yaklaşık fiyat 5000 TL civarındadır. 15 dakika kadar süren işlem için ne yazık ki yarım gününüzü hastanede geçirebiliyorsunuz. Bunun nedeni operasyonun ameliyathanede yapılması ve yatış işlemlerinin uzun sürmesinden kaynaklanıyor. Halbuki yurtdışında bu işlem doktorların muayenesinde gerçekleştiriliyor.