PREGNACARE 30 KAPSÜL

ATC: A11AA03

BARKODU: 8699540152403

FİYATI: 15,06TL

ETKEN MADDE: Multivitamins with minerals – mültivitamin mineral

ÜRETİCİ: NOBEL ILAC SANAYI

Vitamin mineral kombinasyonu. Kontrendikasyon; mineral ve vitamin aşırı yüklenimi, aşırı duyarlılık.Prospektüs FORMÜL: Bir Pregnacare Kapsül etken madde olarak; Vitamin A (2333 IU) (4.2 mg Beta karoten olarak), 2.5 mcg Vitamin D (100 IU), 20 mg Vitamin E, 70 mg Vitamin C, 3 mg Tiamin (Vitamin B1), 2 mg Riboflavin (Vitamin B2), 20 mg Niasin, 10 mg Vitamin B6, 400 mcg Folik asit, 6 mcg Vitamin B12, 200 mcg Vitamin K, 20 mg Demir, 150 mg Magnezyum, 15 mg Çinko, 140 mcg İyod, 1 mg Bakır içerir.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ

Bileşiminde bulunan; A Vitamini, gelişimin uyarılmasında, cildin ve mukozaların bütünlüğünün sağlanmasında, solunum yolu mukozalarının enfeksiyondan korunmasında ve gece körlüğünün önlenmesinde rol oynar. E vitamini, antioksidan etkisiyle hücreleri serbest radikallerin hasarından korur. C vitamini, dokuların onarımına, kollajen, kemik ve dişlerin normal gelişmesine yardımcı olur; enfeksiyonlara karşı vücut direncini arttırır. B kompleksi vitaminler, karbonhidrat, protein ve yağın enerjiye çevrilmesinde rol oynarlar. D vitamini, vücutta kalsiyum ve fosforun kullanımını düzenler, kemik ve dişlerin normal olarak gelişmesini sağlar. K vitamini, kan pıhtılaştıran faktörler ile Faktör VII, IX, X ve protein C ile S protrombinin karaciğerde sentezi için gerekli esansiyel kofaktördür. Folik asit ve vitamin B12 hücrelerin bölünmesi için gereklidir ve spina bifida gibi nöral tüp defektlerinin önlenmesinde yardımcı olur. Niasin, vücut için önemli çeşitli biyokimyasal reaksiyonlarda koenzim olarak rol oynar. Demir ve bakır kan yapımı; iyod normal tiroid aktivitesi; çinko, magnezyum ve diğer mineraller ise anne karnındaki bebeğin büyüme ve gelişmesi için gerekli minerallerdir.

ENDİKASYONLAR

Hamilelik öncesi, hamilelik ve süt verme dönemlerindeki kadınlar içindir. Anne ve bebeğin vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılır. KONTR

ENDİKASYONLAR

Bileşimindeki maddelerden herhangi birine karşı önceden oluşmuş aşırı duyarlılık durumlarında kontrendikedir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Yetişkinler için, yemeklerle beraber, günde bir kez ana öğünle (kahvaltı hariç) birlikte alınması önerilir. Pregnacare Kapsül tok karnına yeterli miktarda sıvı ile alınmalıdır.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ VE AMBALAJ İÇERİĞİ

Pregnacare Kapsül: 30 kapsüllük blister ambalajlarda.