Niki Taylor

Niki Taylor
Niki Taylor
HakkındaNiki Taylor
(05-03-1975)05-03-1975 (yaşı 45)
Fort Lauderdale, Florida, ABD
İkametBrentwood, Tenessee, ABD
MeslekModel
Aktif Yıllar1990-2001
BurcuKoç
EşiBurney Lamar
Boyu180 cm
Kilosu59 kg

Niki Taylor 5 Mart 1975 yılında Florida – Fort Lauderdale’de dünyaya gelmiştir. 13 yaşında modellik kariyerine başlayan ünlü model, annesinin fotoğraflarını modellik ajanslarına göndermesinin sonucunda Miami’nin en iyi ajansı olan Irene Marie ile anlaşma imzalamıştır. Nokia ve Spor Illustrated yüzü olan güzel model, 19 yaşlarında evlendi ve 20 yaşında anne oldu.
14 yaşındayken Seventeen dergisinde çıkan Niki Taylor’un kardeşi Krissy de modellikle ilgilenmiş, kardeşiyle beraber Seventeen dergisinin kapağında görülmüştür. 16 yaşında L’Oreal ile ve daha sonra Cover Girl ile milyonlarca dolar değerinde bir kozmetik sözleşmesi imzalayan güzel model, Vogue’nun kapağında görünen en genç yüzdü ve 16 yaşına kadar bir milyon dolar kazanmıştı.
19 yaşındayken evlenen ünlü model bebek doğurduktan sonra 70 kiloya ulaştı, ancak üç ay içinde fazla kilolarından kurtularak modellik kariyerine geri döndü. 2 Temmuz 1995’te kardeşi Krissy’nin cansız bedeninin ailesinin evinde bulunmasıyla beraber Niki Taylor çok acı bir süreç yaşadı. Kalk hastası olan kardeşinin ölümü sonrasında diğer kardeşleriyle çok daha fazla vakit geçirmek için kariyerine ara veren Niki Taylor, o sırada verdiği bir röportajda 23 yaşında olabilirim, ancak 50 yaşında gibi hissediyorum demiştir.
1990’ların en tanınmış modellerinden biri haline gelen Niki Taylor, reçeteli ilaçların kötüye kullanımı sorunu ile uğraşmaktaydı. Kaygı bozukluğu bulunan ünlü model, ilaç kullanma alışkanlığından kurtulmak için 28 gün süren bir rehabilitasyon programına katılmıştır. 29 Nisan 2001’de trafik kazası geçiren Niki Taylor, iç kanama, ciddi karaciğer hasarı ve parçalanmış omurga sorunlarıyla hastaneye kaldırıldı ve doktoru ünlü modelin hayatını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu açıkladı. İki ay sonra bilinci tamamen açılan Niki Taylor, 4 ay boyunca 40 cerrahi operasyon geçirdi ve 26 Haziran 2001’de hastaneden ayrıldı.
17 Temmuz 2001’de Florida’daki oğullarıyla yeniden bir araya gelen ünlü model, kazadan sonra bir süre modelliğe ara verse de aynı yıl VH1 / Vogue Moda Ödülleri’nde sunucu olarak yer almıştır.

Niki Taylor’un Kişisel Hayatı

Niki Taylor 1994 yılında oyuncu Matt Martinez ile evlenmiş, ancak çift 1996’da boşanmaya karar vermiştir. Boşanmanın ardından birçok erkekle ilişki yaşayan ünlü model, 2006’da yarış pilotu Burney Lamar ile evlenmiştir. Güzel modelin her iki evliliğinden de ikişer çocuğu vardır. 2001 yılında geçirdiği bir trafik kazası sonrasında 6 haftada komada kalmıştır. Komadan çıkınca da 1 ay boyunca hastanede tedavi görmüştür.