Miranda Kerr

Miranda Kerr
Miranda Kerr
HakkındaMiranda Kerr
(20-04-1983)20-04-1983 (yaşı 37)
Sidney, Avustralya
İkametMalibu, Kaliforniya, ABD
MeslekModel
Aktif Yıllar1997-
BurcuBoğa
EşiEvan Spiegel
Boyu175 cm
Kilosu53 kg

Miranda Kerr 20 Nisan 1983’te Avustralya – Sidney’de doğmuştur. 2000 yılında mezun olduktan sonra All Hallows Okulu’na kaydolan ünlü model, Dolly Magazine modellik yarışmasında birincilik ödülü kazanmıştır. Daha sonra modellik kariyerine başlayan ve Avustralya giyim şirketi Billabong ile sözleşme imzalayan Miranda Kerr, Avustralya’da bir model olarak ün kazandıktan sonra, 2004 yılında New York’a taşındı. Modellik ajansı NEXT Model Management ile sözleşme imzalayan ünlü model, Nicola Finetti, Alex Perry, LAMB, Bettina Liano, Heatherette, Blumarine Mayo, Neiman Marcus gibi büyük markalarla çalışarak kariyerinde gelişme gösterdi.
Avustralya Vogue, Elle, Harper’s Bazaar gibi ünlü dergiler tarafından fotoğraflanan Miranda Kerr, ayrıca, Tahviller, Veet ve Portmans gibi markalar için televizyon reklam kampanyalarında yer almıştır.
Amerika’daki ilk modellik çıkışı Maybelline New York ile olan ünlü model, reklamla Elle, Cosmopolitan, CLEO gibi birçok moda dergisinde yer almıştır. 2007’de Victoria’s Secret markasıyla sözleşme imzalayan ve bu fırsattan yararlanan ilk Avustralyalı olma şerefine erişen Miranda Kerr, ard arda dört yıl boyunca Victoria’s Secret podyum gösterilerinde görüldü. Ardından giyim markası Arden B. ile sözleşme imzalayan güzel model, aynı zamanda Marisa Miller, Adriana Lima, Alessandra Ambrosio, Selita Ebanks ve Hiedi Klum adlı diğer modellerle birlikte Annenizle Nasıl Tanıştım adlı televizyon dizisinde yer aldı.
2009’da Amerikan giyim markası XOXO ile çalışan ve daha sonra, NEXT Model Management ajansından uluslararası model yönetim ajansı listesinin başında gelen IMG Modelleri ile işbirliği yapmak için ayrılan Miranda Kerr, 2010 yılında, genç kızlar için hazırlanmış Treasure Yourself kitabını yayınladı. Tasarım şirketi Prada’nın 2010 kış koleksiyonu için podyuma çıkan Miranda Kerr, daha sonra Vogue dergisinin İtalyan baskısının kapak sayfasında görünmüştür.
Bebeği olduktan sonra, Vogue dergisinin Avustralya baskısı için poz veren ünlü model, modellik çalışmalarına çocuğunun doğumundan iki ay sonra Mart 2011’de yeniden başlamıştır. 2012’de Qantas Airways Limited’in elçisi olan ve aynı yıl moda şirketi Samantha Thavasa ile sözleşme imzalayan Miranda Kerr, 2013 ilkbahar / yaz kampanyası için Mango ile sözleşme imzalamıştır.
2013’te David Jones ve Victoria’s Secret ile sözleşmeleri biten Miranda Kerr, aynı yıl Swarowski şirketinin kış kampanyasında yer aldı.

Miranda Kerr’in Aldığı Ödüller

Güzel model 2009’dan bu yana, her yıl FMH dergisinin 100 Seksi Kadın listesinde yer almaktadır. 2012’de Esquire dergisinin İngiltere baskısı tarafından Sexiest Woman Alive seçildi.

Fiziksel Özellikleri

Miranda Kerr 1.75 boyunda ve 53 kilodur. Saç rengi koyu kahverengi, göz rengi ise mavidir. 70-75B göğüs ölçüsüne sahip olan ünlü modelin vücut ölçüleri 81-61-86’dır.

Miranda Kerr’in Kişisel Hayatı

Güzel model 2003 yılında Avustralyalı model Jay Lyon ile ilişki yaşamaya başlamış, ancak çift 4 yıl sonra ayrılmıştır. İngiliz aktör Orlando Bloom ile yaklaşık üç yıl beraberlik yaşadıktan sonra 2010’da evlenen ünlü modelin bu evlilikten bir oğlu olmuş, çift 2013’te ayrılmıştır. Kendisi 2017’te Snapchat’in CEO’su ve kurucularından biri olan Evan Spiegel ile evlenmiş, çift 2018’de bir bebek beklediklerini duyurmuştur.