Maskara Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Maskara, kirpikleri belirginleştirmek için kullanılan bir kozmetik üründür. Maskara kirpiklere hacim verir, kirpikleri uzun gösterir ve kalınlaştırır. Doğal kahverengi ve siyahlardan canlı mavi ve yeşillere kadar farklı çeşitleri mevcuttur. Bu likit kozmetik ürün kullanılırken sıklıkla yaşanan problem, kirpiklere sürüldüğü zaman bu ürünün topaklanma yapmasıdır. Topaklanmayı önlemek zordur, ama imkansız değildir.

Maskara Nasıl Uygulanır ?

1.Adım: Kirpik kıvırma aletini kullanırken kirpiklerinizi yukarı doğru kıvırın. Kirpik kıvırma aletinin kauçuk kısmına üst kirpiklerinizi yerleştirin. Kirpik kıvırma aletini, kirpiklerini kavrayarak, 10 saniye kirpiklerinize bastırın ve sonra bırakın. Göz kapaklarınızın arada sıkışmadığından emin olun. Kirpikleriniz istediğiniz ölçüye ulaşana kadar kirpik kıvırma işlemini tekrarlayın.

2.Adım: Maskara tüpünden maskara fırçasını çıkarın. Fırçadaki topaklanmış maskarayı ve kirpikleri temizleyin. Serbest elinizin orta parmağını kaşlarınıza yerleştirin ve derinizi gerin.

Maskara

3.Adım: Üst kirpiklerin alt kısmına zikzak hareketi yaparak maskarayı uygulayın. Gözün iç tarafından dış köşesine doğru maskarayı uygulayın. Maskarayı kalın bir şekilde sürmeyin. Birkaç dakika kurumasını bekleyin. İkinci katı uygulayın.

4.Adım: Kirpiklerinizi küçük, metal bir kirpik fırçası ile kirpiklerinizdeki maskara kuruyuncaya kadar fırçalayın. Fırça maskara topaklarını yok edecek ve kirpikleri birbirinden ayırarak, kirpiklerin örümcek gibi gözükmesini önleyecektir.

5.Adım: İsterseniz maskarayı alt kirpiklerinize de uygulayabilirsiniz.

Öneriler

• Kirpiklerinizin uzun görünmesi için maskaranın ikinci katını fırçayı dikey tutarak uygulayın. Fazladan kat uygularken maskara fırçasını maskara tüpüne batırıp çıkarmayın. Fırçayı batırıp çıkarırken maskara tüpüne hava dolar, maskara kurur ve bakteriler oluşur. Fırçayı tüpün içinde hafifçe oynatın.

Gereken Malzemeler

•Kirpik kıvırma aleti

•Maskara