Margot Robbie

Margot Robbie
Margot Robbie
HakkındaMargot Robbie
(02-07-1990)02-07-1990 (yaşı 30)
Dalby, Avustralya
İkametLos Angeles, Kaliforniya, ABD
MeslekAktris
Aktif Yıllar2008-
BurcuAslan
Boyu168 cm
Kilosu58 kg

Margot Robbie 2 Temmuz 1990’da Dalby – Avustralya’da dünyaya gelmiştir. The Wolf of Wall Street ve Suicide Squad filmleriyle bilinen güzel oyuncu, son olarak Goodbye Christopher Robin ve I, Tonya filmlerinde rol almıştır. Somerset Koleji’nden mezun olan ve gençlik yıllarından beri oyuncu olma hayaliyle yaşayan Margot Robbie, bu sebeple Melbourne’a taşınmıştır. Annesi ve babası ayrılan Margot Robbie’nin 3 kardeşi vardır ve güzel oyuncu 16 yaşında ailesini geçindirebilmek amacıyla hem çiftlikte hem de fazladan üç işte birden çalışmıştır.
Margot Robbie 2008 ve 2009 yıllarında oyunculuk kariyerinin ilk iki filmi olan ve Aash Aaron’un yönettiği Vigilante ile ICU filmlerinde kendini gösterdi. 2008 yılında, Avustralya çocuk televizyon dizisi The Elephant Princess’in iki bölümünde konuk oyuncu olarak yer alan güzel oyuncu, aynı yıl başka bir TV dizisi olan City Homicide dizisinde de konuk oyuncu olarak izleyiciyle buluşmuştur.
2013’de Leonardo Dicaprio’nun başrolünde olduğu The Wolf of Wall Street filminde Naomi Lapaglia rolü ile beyazperdede izleyiciyle buluşan güzel oyuncu yıldızını bu filmle parlatmış oldu. Film, gişe rekoru kırdı ve beş kategoride Akademi Ödülü adaylığına layık görüldü.
2016’da, büyük ses getiren rol Harley Quinn rolü ile Suicide Squad adlı gişe rekorları kıran filmde izleyicilere göz kırpan Margot Robbie, filmde Will Smith, Jared Leto, Viola Davis ve Joel Kinnaman gibi önemli aktörlerle beraber çalıştı. Ancak Robbie’nin performansı eleştirmenlerin en beğendiği rol oldu.

Margot Robbie Oynadığı Filmler

Margot Robbie’nin kariyerinin başlangıcından itibaren rol aldığı filmler ve hayat verdiği karakterler şu şekildedir;
Vigilante (2008) – Cassandra
I.C.U. (2009) – Tristan Waters
Zamanda Aşk (2013) – Charlotte
Para Avcısı (2013) – Naomi Lapaglia
Z for Zachariah (2015) – Ann Burden
Fokus (2015) – Jess Barrett
Aşk Uğruna (2015) – Celine
Whiskey Tango Foxtrot (2016) – Tanya Vanderpoel
Tarzan Efsanesi (2016) – Jane Porter
Suicide Squad (2016) – Harley Quinn
Ben, Tonya (2017) – Tonya Harding

Margot Robbie Dizileri

Margot Robbie’nin rol aldığı dizi yapımları ve canlandırdığı karakterler şöyledir;
Review with Myles Barlow (2008) – Kelly
The Elephant Princess (2008) – Kelebek
City Homicide (2008) – Caitlin Brentford
Neighbours (2008–11) – Donna Freedman
Pan Am (2011–12) – Laura Cameron

Margot Robbie Kişisel Hayatı

Margot Robbie Aşk Uğruna film setinde tanıştığı İngiliz yardımcı yönetmen Tom Ackerley ile ilişki yaşamış ve çift Aralık 2016’da dünya evine girmiştir.

Margot Robbie The Wolf of Wall Street

2013 yılında vizyona giren The Wolf of Wall Street filminde borsacı Jordan Belfort’un ikinci eşi Naomi Lapaglia olarak izleyici karşısına çıkan Margot Robbie, canlandırdığı karakterle beraber eleştirmenlerden tam not almış ve zileyicinin kalbine dokunmuştur.

Margot Robbie Suicide Squad

Margot Robbie Suicide Squad filminde oldukça agresif bir karakter olan Harley Quinn’e hayat vermiştir. Harley Quinn’in hikayesi ise şöyledi. Asıl adı Harley Quinzel olan ve Arkham Akıl Hastanesi’nin psiyatristlerinden biri olarak görev yapan kahramanımız özel bir vaka olan hastasına aşık olur. Aşık olduğu hastası ise Joker’dir ve Harley Quinn çok geçmeden aşık olduğu adamın zihnine kapılıp giderek değişmeye başlar.