Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj yüz güzelliğini ortaya çıkarma ya da kusurları kapatma, tarz yaratma ya da ruh halini değiştirme isteğiyle yapılabilir. Uygun bir şekilde yapıldığında makyaj doğal durur ve gözleri belirginleştirip kusurları kapatarak yüzünüzün güzelliğinin ortaya çıkmasını sağlar. Çok ağır makyaj ya da doğru bir şekilde yapılmayan makyaj acemice yapılmışçasına görünür ve doğal güzelliğinizi bozar. En doğal görünen ve güzelliğinizi ortaya çıkaran makyaj tekniklerini buluncaya kadar yeni yöntemleri deneyin.

1.Adım: Cildinizi güneşten korumak ve makyaj için yumuşak bir baz oluşturmak için kapatıcıyı kullanmadan önce yüzünüze güneşten koruyan bir krem sürün. Kapatıcıyı sivilcelerinizi ve gözaltındaki koyu renkli halkaları kapatmak için kullanın. Kapatıcıyı nazikçe orta parmağınız ve yüzük parmağınızı kullanarak problemli bölgelere sürün, sertçe değil yumuşak hareketlerle kapatıcıyı uygulayın. Akneli bölgelere daha kalın bir miktarda kapatıcı uygulayın ve diğer problemli bölgeler için makyaj süngeri kullanarak kapatıcıyı uygulayın.

2.Adım: Kirpiklerden kaşlara kadar göz kapaklarının üstüne açık renk göz farı sürün. Çizgilere daha koyu renk far sürün. Gözleri daha canlı ve daha büyük göstermek için her iki gözün de beyaz köşelerine nokta yapın.

3.Adım: Gözleri ortaya çıkarmak için hem üst kirpiklere hem de alt kirpiklere ince bir kat Maskara sürün. Daha doğal bir görüntü elde etmek için kahverengi ve siyah kalem kullanın ya da daha çarpıcı bir görüntü elde etmek için kahverengi ve siyah kombinasyonunu kullanın. Üst kirpiklerinize ikinci kat maskarayı da uygulayarak gözlerinizi belirginleştirin. 

4.Adım: Kaşlarınızı yukarı doğru fırçalayın, uzun kısımlarını kesin ve cımbızla kaşlarınızı alın ve kaşlarınıza kaş fırçasıyla şekil verin. Şekillenmiş kaşlarınızı sabit tutabilmek için kaşlarınıza ince bir kat kaş jeli sürün.

5.Adım: Yanaklarınızı aşırı derecede renklendirmemek için allık fırçasındaki allık fazlasını atmak için fırçayı sallayın. Doğal bir görüntü elde etmek için aynaya bakıp gülümseyerek yanaklarınızın üst kısmından başlayıp saçlarınıza doğru allık fırçasını sürün. Yüzünüzdeki allığın rengini dengelemek için, öncelikle, alnınıza, burnunuza ve çenenize allığı hafifçe sürün. Web sitesi, Makeup Tip’in makyaj uzmanları, kalitesiz allıkların kişiyi beş yaş daha büyük gösterebileceğini belirtmektedir.

Öneriler

Yüzünüzü makyaja hazırlamak için her gün yüzünüzü iyice yıkayın. Ölü derilerinizi yumuşak bir fırçayla ya da lifle soyun. Gözeneklerdeki kirleri temizlemek için tonik kullanın ve yüzünüze gündüz ve gece nemlendirici sürün.

Dudak kaleminizin rujunuzla uyumlu olmasına dikkat edin. Sahte ve itici bir görüntüye sahip olmamak için çiğ duran renklerden uzak durun.

Gereken Malzemeler

  • Kapatıcı
  • Göz farı
  • Maskara
  • Kaş fırçası
  • Allık fırçası