Lilly Singh

Lilly Saini Singh
Lilly Saini Singh
HakkındaLilly Saini Singh
(26-09-1988)26-09-1988 (yaşı 30)
Scarborough, Toronto, Kanada
İkametLos Angeles, Kaliforniya, ABD
MeslekYoutuber
Aktif Yıllar2010-
BurcuTerazi

Lilly Singh 26 Eylül 1988’de Kanada – Toronto’da dünyaya gelmiştir. Mary Shadd Halk Okulu ve Lester B. Pearson Üniversite Enstitüsü’nde eğitim gören Singh, New York Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu.
Depresyon ile mücadele ettiği bir dönemde duygularını ifade etmenin tek yolu olarak YouTube videolarını gördü ve Ekim 2010’da IISuperwomanII adıyla kanal açan sevilen YouTuber, videolarındaki kaliteli içerikler sayesinde giderek daha fazla izleyici çekmeye başladı ve bir yılın sonunda YouTube ailesindeki en büyük isimlerden biri olmayı başardı.
Lilly’nin videoları çoğunlukla insanların gündelik hayatlarında yaşadıklarını komik bir dille anlatmaktadır. Videolarının dünya çapındaki izleyiciler tarafından sevilip takdir edilmesi Lilly Singh’nin oyunculuk kariyerine geçiş yapmasına da yardımcı olmuştur.
Kanalında video diziler çeken Lilly Singh’in en popüler dizileri Paramjeet ve Manjeet’tir. Lilly Singh’in kanalında şuan 10 milyondan fazla abonesi bulunmaktadır. Ayrıca Aralık 2011’den itibaren günlük etkinliklerine yer verdiği bir vlog kanalı da açmıştır.
Lilly, YouTube çalışmalarının yanı sıra çok sayıda film ve dizide de yer almıştır. Lana Steele: Makeup Spy, Tawk, Bad Moms ve Rhett parçası olduğu yapımlardan sadece birkaçıdır. Genç oyuncu aynı zamanda birden çok müzik videosunda da yer almış ve kariyeri boyunca çok sayıda şarkı yapmıştır. Lilly Singh şimdilerde müzik endüstrisinde ünlü isimlerin bazılarıyla işbirliği yapıyor.
Unicorn Adasına Bir Gezi adıyla Mart 2015’te dünya turnesine çıkan sevilen oyuncu, dansları, şarkıları ve performanslarıyla hayranlarından övgü toplamıştır. Aynı zamanda YouTube kanalı 2014 yılında New Media Rockstars Top 100 Kanal arasında 39. sırada yer almıştır.
Lilly Singh 2016 yılında Amerikan iş dergisi Forbes listesinde dünyanın en fazla para kazanan YouTube yıldızları arasında 8. sırada yer almıştır.

Lilly Singh Filmleri

Lilly Singh’in rol aldığı filmler ve karakter isimleri şöyledir;
Dr. Cabbie (2014) – Lily
Eyvah Annem Dağıttı (2016) – Cathy

Lilly Singh Dizileri

Lilly Singh’in rol aldığı diziler şunlardır;
Giving Back Glam (2014) – Host Herself
The Tube’s Hautest (2014-2015) – Angel / Gianna / Zee
Lana Steele: Makeup Spy (2015) – Lana Steele
Tawk (2015)
Sanders Shorts (2016) – Sneezing woman
Life in Pieces (2016) – Amanda
Seven Bucks Digital Studios (2016-2017)
Fahrenheit 451 (2018) – Raven

Lilly Singh’in Aldığı Ödüller

Lilly Singh, 2016’da Teen Choice Award for Choice Web Star: Female ve Teen Choice Award for Choice Web Star: Comedy Ödülleri’nin sahibi olmuştur. 2017’de ise People’s Choice Awards for Favorite YouTube Star ve Goodreads Choice Awards Best Nonfiction Ödülleri’ne layık görülmüştür.

Lilly Singh ve Sosyal Medya

Lilly Singh, Facebook, Instagram ve Twitter gibi çeşitli sosyal medya kanallarında aktiftir. Instagram’da 6,8 milyonu aşkın takipçisi bulunan ünlü YouTuber’ın, Facebook’ta yaklaşık 3.077.370 takipçisi ve Twitter’da 3.62 milyondan fazla takipçisi vardır.