Libidonuzu 5 yiyecekle arttırın

İyi cinsel hayatın sırrı iyi libidodan geçiyor. Peki libidomuzu nasıl yüksek tutarız? Gelin libidonuzu 5 yiyecekle arttırın.

Cinsel istek her zaman aynı olmuyor. Bazen çok, bazen az, bazen daha da az. İşte o “daha da az” olduğu zamanlarda cinsel isteğimizi yani libidomuzu arttırmak için bazı yollara başvuruyoruz. Libido düşüklüğü sık sık olmaya ve uzun sürmeye başlayınca bazılarımız soluğu doktorlarda alıyor. Ama ilaçlar yerine ilaçlar kadar etkili yiyecekleri de deneyebilirsiniz. Üstelik hepsi de klinik araştırmalarla kanıtlanmış. Etkileri kalıcı değil, yani yediğinizde etki ediyor ve sonra geçiyor. Ama emin olun farkı göreceksiniz. Eğer denemenize rağmen herhangi bir etki göremediyseniz o zaman bir doktora görünme vaktiniz gelmiş demektir. Hadi şimdi libido üzerinde büyük etkisi olan yiyeceklere yakından bakalım.

Çikolata

Çikolata afrodizyak olarak ün salmış yiyeceklerden. Hatta sevgililer gününde çikolata hediye edilmesi de bu düşünceden dolayı. 2006’da yapılan bir araştırmada kadınlarda çikolatanın etkisi incelenmiş. Yaşları daha büyük olan kadınlara daha fazla çikolata yedirilmiş. Etki inanılmaz: çünkü yaşa bakmaksızın daha fazla çikolata yiyenlerde libidonun daha yüksek olduğu görülmüş. Çikolata feniletilamin ve Serotonin içeriyor. Bu maddeler sayesinde kendinizi daha iyi, daha mutlu ve daha istekli hissediyorsunuz. 

Trüf mantarı 

Trüf mantarı çok nadir yetişen bir mantar türü. Yerin altında yetişiyor ve küçük toplar şeklinde çıkıyor. Ağır ve kötü kokulu olarak biliniyor. Ama buna aldanmayın. Çünkü trüf mantarıyla yapılan yemeklerden yemek libidonuzu arttırıyor.

L – arginin içerikli yiyecekler

L – arginin adlı maddeyi içeren yiyecekler uzmanlara göre afrodizyak etkisi yaratıyor. Çünkü bu madde vücuttaki kan dolaşımını hızlandırıyor. Hızlı kan dolaşımı da daha iyi bir cinsel hayat anlamına geliyor. L – arginin bakımından zengin olan yiyeceklerden bazıları fıstık, sebze kökleri, yeşil sebzeler ve sarımsak. 

Karpuz

Karpuz sitrülün adlı bir kimyasal madde içeriyor. Bu madde kardiyovasküler sisteme iyi geliyor. Vücut üzerinde de rahatlatma etkisine sahip, özellikle kasları gevşeterek rahatlamanızı sağlıyor. Aynı zamanda damarları da rahatlatıyor ve bu sayede kan dolaşımı hızlanıyor. Kan dolaşımının hızlandığı yerlerden biri de cinsel organlar. Dolayısıyla libido da artıyor.

Avokado

Erkeklik hormonu olan testosteronun salgılanmasına yarayan B6 vitamini içerdiği için avokado da libido arttırıcıların başında geliyor. Ama sadece erkekler için değil kadınlar için de faydalı. Çünkü potasyum içeriyor. Potasyum da tiroit bezinin çalışmasını dengeliyor. Tiroit bezi iyi çalışınca libido da artıyor. 

Bu 5 yiyecek sayesinde libidonuzu arttırmanız ve sağlıklı bir cinsel hayata kavuşmanız mümkün. Ama bu yiyecekleri yemenize rağmen herhangi bir değişim göremiyorsanız bir doktora başvurabilir ya da uzman doktorlarımızdan online tavsiyeler alabilirsiniz.