Libido Nasıl Yükseltilir? 4 Adımda Libido

Siz de pek çok kadın gibi libidonuzu ilaç ya da medikal takviyeler almadan mı yükseltmek istiyorsunuz? O zaman yapacağınız ilk şey beslenme alışkanlığınızdaki bazı noktaları değiştirmek olmalı. Şimdi gelin beslenme alışkanlıklarınızda yapacağınız 4 ufak değişiklikle cinsel isteğinizi nasıl arttırabileceğimize yakından bakalım.

Adım 1

İstiridye, muz, kırmızı şarap, tarçın, kuşkonmaz ve çikolatayı menünüze dahil edin. Discovery Health sitesinin yaptığı bir araştırmaya göre bu saydığımız afrodizyak etkili gıdalar üreme sisteminin korunması ve aktifleşmesi için gerekli vitamin ve mineraller bakımından çok zengin. Siz de bu gıdalardan her birini dönem dönem diyet listenize ekleyin. Ardından en etkili olanı daha sık tüketmeye başlayın.

Adım 2

Daha önceki adımda cinsel isteğinizi en fazla arttıran gıdayı buldunuz. Şimdiki aşamadaysa bu gıdaya ek olarak diyetinize ek afrodizyaklar ekleyin. Örneğin yulaf ezmesiyle yaptığınız kahvaltınıza muz ya da soya sütü ekleyebilirsiniz. 

Adım 3

Kahvaltınızı ettiniz. Afrodizyak etkili gıdalardan bol bol tükettiniz. Ancak iş bununla sınırlı kalmamalı. Diyetinizi yine afrodizyak etkili sebze, meyve ve tahıllarla tamamlamalısınız. Bunun için siyah fasulye, kuşkonmaz, kereviz, havuç, balkabağı, papaya, nohut, ceviz, kaju ve küçük kırmızı acı biberden faydalanabilirsiniz. Tabii aynı zamanda yağlı atıştırmalıklardan ve hazır tüketim gıdalardan da uzak durmalısınız. Fizik terapist  Lucas Pressburger’ın konu hakkında AMOG kapsamında yayınladığı bir makaleye göre bu yağlı atıştırmalık ve hazır tüketim gıdaları vücudun kimyasal dengesini bozuyor. Biyokimyasal açıdan dengesi bozulan vücutta da dengesizlikler gelişiyor, kan akışının hızı azalıyor. Bu da tabii ki genital bölgelerde kan akışının azalmasıyla cinsel isteksizlik olarak yaşamlarımıza yansıyor. 

Adım 4

Düzenli beslendiniz. Sağlıksız gıdalardan kaçındınız. Buraya kadar her şey olması gerektiği gibi. Ancak tüm bu etkenlerin tam olarak işlemesi ve cinsel isteğinizin geri gelmesi için yapmanız gereken bir şey daha var. O da düzenli olarak spor yapmak. Çünkü düzenli olarak spor yapmayan bir insanın enerji seviyesi düşer. Yüksek enerji, libido yani cinsel istek için tabii ki olmazsa olmaz. Bu nedenle cinsel isteksizliğinizden kurtulmak istiyorsanız haftada en az 4 gün yarım saat spor yapmalısınız.