Libido nasıl artar?

Libidoyu yani cinsel isteği arttırmak için üretilmiş birçok ürün ya da ilaç var. Reklamlarda ve internette çok kez karşınıza çıkıyorlar. Ama libidonuzu arttırmak istiyorsanız böyle ürünlere bir sürü para harcamanıza hiç gerek yok. Çünkü diğer bir yanda en doğal libido arttırıcılar duruyor. Yiyeceklerden bahsediyoruz. Libidoyu arttırma konusunda epey etkili olduğu uzmanlar tarafından kanıtlanmış bir sürü yiyecek var. Yiyecekler, baharatlar bir de üstüne biraz yoga: işte size yüksek libidonun tarifi. Gelin daha ayrıntılı bakalım.

Yiyecekler

Araştırmalara göre libidoyu arttırma konusunda çok etkili olan bazı yiyecekler var. Örneğin avokado erkeklerde çok işe yarıyor. Çünkü avokado yiyince erkeklik hormonu olan testosteron daha fazla salgılanmaya başlıyor. Kadınlardaysa potasyum sayesinde işe yarıyor. Çünkü potasyum tiroit bezlerinin daha düzenli çalışmasını sağlıyor. Sonuçsa libido artışı. Özellikle şeklinden dolayı muz da yüzyıllardır afrodizyak olarak bilinir. Ama bu efsaneyi araştırmalar da doğruluyor. Çünkü muz testosteron hormonunun salgılanmasına yardım eden vitaminler içeriyor. Libidoyu arttıran diğer bir besin de kuşkonmaz. Hem kadınlarda hem erkeklerde işe yarıyor. Libidoyu arttıran yiyecekler saymakla bitmiyor. Fesleğen de bunlardan bir tanesi. Hem libidoya iyi geliyor hem de kadınlarda doğurganlığı arttırıyor.  Soya ürünleri de kadınlar üzerinde etkili. Vajinal bölgedeki ıslaklığı arttırıyor, böylece hem kadın hem erkek için daha iyi bir cinsel deneyim sağlıyor. Üstelik erkeklerde de prostat bezine iyi gelerek libidonun artmasına yardım ediyor. 

Baharatlar

Kimyon, köri, Arnavut biberi gibi acı baharatlar kan dolaşımınızı hızlandırarak libidonuzu arttırır. Bu baharatları istediğiniz her yemeğin içine katabilirsiniz. Hem vücut ısınızı dengeleyecek, hem kan dolaşımınızı arttıracak hem de kalp atışını hızlandıracak. Tün bunların ortak sonucu olarak da libidonuz artacak. Üstelik bu baharatlar hazımsızlık sorunu da yaşatmıyor.

Yoga

Çeşitli hareketler ve nefes teknikleri sayesinde yoga cinsel yaşamınızın kalitesini arttırmaya yardım eder.  Yoga sayesinde hassasiyetiniz artar, bu da daha iyi bir cinsel yaşamın anahtarı demektir. Yogada uygulanan nefes teknikleri sayesinde cinsel yaşamınızda duyduğunuz tüm endişelerin üstesinden gelebilir, rahatlayabilir ve anın tadını çıkarabilirsiniz. Nefes teknikleriyle rahatlamak ayrıca partnerinizin isteklerini daha iyi anlamanıza da yardım eder. Yoga aynı zamanda pelvik taban kaslarınızı ve cinsel organlarınızı güçlendirir. Böylece daha iyi Orgazm olabilmenin kapılarını açar. Ayrıca yoga sayesinde birçok esneme hareketi öğreneceğinizden bu cinsel hayatınıza da yansır. Yoga hareketleri arasında libidoyu arttıran özel hareketler var. Örneğin nilüfer pozisyonu gibi. 

Libidonuzun düştüğüne inanıyorsanız onu geri getirmenin yolu doğal ve basit yöntemlerden geçiyor. Sağlıklı bir spor olan yogayı öğrenmek, yemeklere biraz baharat katmak, bir de Afrodizyak Etkili Yiyecekler yemek libidonuzu arttıracak ve siz de farkı göreceksiniz. Ayrıca hatırlatalım, cinsel isteği arttırmaya yönelik yöntemler hakkındaki sorularınızı uzman yorum olaraksorabilir, ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.