Lazerle diş beyazlatma

Lazerle Diş Beyazlatma kozmetik cerrahinin popüler formlarından biridir. Yalnızca bir seans sonra dişlerinizin beyazladığını ve daha genç bir gülümsemeye sahip olduğunuzu görebilirsiniz. Lazerle diş beyazlatma genellikle ya profesyonel bir diş hekimi tarafından kendi ofisinde ya da estetik cerrah tarafından muayenehanede uygulanır.

Kimler diş beyazlatabilir ?

Genellikle diş minesi ya da dişlerinin yüzeyi önemli derecede lekelenmiş insanlar diş beyazlatma operasyonu için uygun adaylardır. Aşırı derece sigara kullanan, kahve ya da çay içen veya dişlerin kalıcı olarak lekelenmesine sebep olacak başka ürünler kullanmış olanlar da diş beyazlatma için uygun kişilerdir. Dişeti hastalığı geçirmiş ya da çürük dişlere sahip kişiler de dişlerini beyazlatabilirler. Bazı insanlar da yaşlandıkça doğal olarak sarı ya da lekeli dişlere sahip olabilirler ve lazer yöntemi ile diş beyazlatma tedavisi uygulatmak bu insanların kendilerine güvenlerini geri kazanmalarını sağlayacaktır.

Diş beyazlatma süreci

Lazer yöntemi ile diş beyazlatma operasyonu genellikle dişlerin ya da estetik cerrahlarında ofisinde yapılır. Lazerle diş beyazlatma yöntemi uygulanmadan önce hastanın ağzı çok düzgün bir şekilde temizlenir ve plakalardan arındırılır. Bu esnada peroksit jel kullanılarak diş beyazlatma operasyonu başlatılırsa lazer tedavisinin etkisi de artacaktır. Temiz dişler ışınların dişlerinize daha kolay nüfuz etmesini ve olabilecek en iyi sonuçların elde edilmesini sağlayacaktır. Hastalar tedavi süresince gözlerini ışınlardan koruyan bir gözlük takarlar. Aynı zamanda hastaların ısı düzeyini ayarlayıcı ağız tablasını da tedavi öncesinde ağızlarına yerleştirmeleri istenecektir. Uygulama için yüksek güçlü plazma ışığı içeren bir araç kullanılmaktadır. Operasyon başlarken hasta koltukta oturuyor vaziyettedir ve makine açılır. Hastaya ağzını açık tutması söylenir. Yay şeklindeki yüksek güçlü plazma ışık sistemi ağzınızdan birkaç santim uzağa yerleştirilir ve prosedür başlatılır.

Zaman dilimi

Bütün işlemler genellikle 1 saat kadar sürer. Eğer lazerle diş beyazlatma operasyonundan önce peroksit beyazlatıcı ve temizleyici kullanılmışsa, işlemler bir ya da iki saat kadar uzayabilir. Çoğu durumda, en iyi sonucu elde edebilmek için bir seans yeterlidir. Yalnızca bir seans sonrasında dişlerin 10 kat daha beyaz olduğu görülebilmektedir. Dişleri aşırı derecede lekeli olan hastalar için ise ikinci bir seansa ihtiyaç duyulabilir. Lazer tedavilerinin her 12 ayda yalnızca 1 kere yapılması tavsiye edilmektedir. Dolayısıyla, bu kişilerin sonuçları görebilmesi için 12-24 ay arasında bir süre geçmesi gerekmektedir.

Fiyatlar

Profesyonel lazer yöntemi ile diş beyazlatma operasyonunun maliyeti bölgeden bölgeye değişir. Büyük şehirlerde günde birkaç kere lazer kullanarak diş beyazlatma işlemi uygulayan diş hekimleri yalnızca bir tane diş hekiminin bulunduğu kırsal ya da küçük şehirlerdeki diş hekimlerinden daha düşük ücret talep ederler. Ortalama bir seans için 400-1200 TL arası bir fiyat ödemeniz gerekecektir. Eğer bu operasyonun dışında başka işlemler de talep ederseniz, bunlar ayrı olarak ücretlendirileceklerdir.