Lazer Lipoliz Nedir ?

Lazer lipoliz son dönemin en popüler Yağ aldırma teknikleri arasındadır. Lazer lipoliz bilinen geleneksel Liposuction yöntemlerinden daha farklıdır. Onu liposuctionın yeni bir alternatifi olarak da duymuş olabilirsiniz. Üstelik de daha pratik ve basit bir yöntem olmasıyla da ilgi çekiyor. Liposuctionın aksine lazer lipoliz sırasında bölgede kullanılan sıvı borularının yerine bunların çok daha küçük versiyonları olan lazerler yer alıyor. Ayrıca yine liposuction tekniklerinde vücutta sıvı yoluyla eritilen yağları emen bir vakum bulunurken, bu operasyon sırasında herhangi bir vakum bulunmuyor. Bunun yerine lazer yardımıyla istenmeyen yağlar eritiliyor. Bu işlem bittiğinde ise sıvılaşan yağlar vücuttan çok küçük kesikler ile atılıyor.

Lazer Lipoliz Kimlere Uygun ?

Kısaca liposuctionın uygun olduğu kişiler lazer lipoliz için de uygundur diyebiliriz. Yani bölgesel fazla yağlarından şikayetçi olan ve bunları yok etmek için estetik bir operasyon yaptırmayı düşünen kişiler bu yağ aldırma yöntemini de tercih edebilirler. Özellikle belirtmek gerekirse ideal kilonuzun 30 kilo kadar üzerinde değilseniz ve herhangi bir sağlık probleminiz yoksa lazer lipoliz için uygunsunuz demektir. Unutmayın ki liposuction ya da lazer lipoliz gibi yöntemler kilo verdirmeye değil sizi bölgesel yağlardan arındırmaya ve vücudunuzu ideal bir şekle sokmaya yarayan yöntemlerdir. Dolayısıyla aşırı kiloluysanız lazer lipoliz sizin için uygun kilo verme yöntemi değildir. Lazer lipoliz için uygun olup olmadığınız kararını tabi ki en iyi şekilde belirleyecek olan kişi uzman doktorunuzdur. Aynı zamanda doktorunuz operasyonun uygulanacağı bölgedeki elastiklik düzeyini de kontrol edecektir. Böylece operasyon kararını birlikte verebileceksiniz.

lazer lipoliz nedir

lazer lipoliz nedir

Lazer Lipolizin Riskleri Var Mı ?

Geleneksel liposuction yöntemlerine göre çok daha basit bir operasyon olarak nitelendirilse de sonuç olarak lazer lipoliz de bir cerrahi operasyon ve onun da bazı riskleri var. Bilinen en yaygın riskleri morarma, enfeksiyon, yara izleri ve hematoma yani işlemin uygulandığı bölgede kan toplanması.

Bunların yanında daha az görülen riskler de mevcut. Fazla kan kaybı, şok, ciltte ya da cilt altındaki dokuda oluşabilecek yanıklar bunlardan en bilinenleri. Ama korkmanıza gerek yok, çünkü bu risklerin oluşma ihtimali gerçekten çok düşük.

İyileşme Süreci Uzun Mu ?

Bu operasyon lokal anestezi altında yapılıyor. Dolayısıyla operasyon sonrasında genel anesteziden uyanma gibi bir durum da olmuyor. İşlemin ardından 1-2 gün boyunca acı ve rahatsızlık hissi duymak çok normal. Ama güzel haber, işlem kolay olduğu kadar iyileşme süreci de çok hızlı. Yine 1-2 gün içerisinde acılarınız azalınca gündelik yaşantınıza geri dönebilir, çalışıyorsanız işinize devam edebilirsiniz.

Lazer Lipolizin Faydaları Neler ?

Lazer lipoliz vücudun belli bölgelerindeki fazla yağları lazer yöntemiyle eritmek temeline dayalı. Bilinen geleneksel liposuction yöntemlerine yöntemleriyle kıyaslanınca faydalı yanları da ortaya çıkıyor. Üstelik özellikle küçük bölgeler için ideal olmasına rağmen. Aslında bu yöntem çoğunlukla yüz bölgesi için tercih ediliyor. Zamanla oluşan ve yaşla birlikte daha da artan alt çene kısmında yer alan yağlı bölgeyi yok etmek ve şekle sokmak için bu operasyon doğru tercih.

Diğer liposuction yöntemlerine göre lazer lipolizin birçok faydası bulunuyor. Öncelikle çok daha nazik bir işlem olduğunu ve daha güvenilir olduğunu vurgulamakta fayda var. Çünkü çok daha minik sıvı boruları kullanılarak yapılıyor. Ayrıca küçük sıvı tüpleri de daha küçük yara ileri anlamına geliyor. Bir de bu yöntem kullanılırken lazer sayesinde vücuda iletilen ısı sayesinde işlemin ardından oluşabilecek doku büzülmesi ihtimali de daha aza iniyor.