L-Arginine ve prostat kanseri arasındaki ilişki

Ne yazık ki, çoğu Prostat Kanseri vakasına ileri aşamaya ulaşılmadan tanı konulmamıştır. Hastalık genel olarak yavaş ilerler ve tedavi sonuç elde etmek için yavaştır. Arginineyi basitle anlatmak için belirtilen L-arginine, vücudunuzu protein üretmesi için tetikleyen yarı esansiyal bir amino asittir. Ayrıca, arginine kan damarlarının genişlemesine de yol açar. Arginine takviyeleri çeşitli kanser formlarının tedavisinde kullanılırken, prostat kanseri tedavisinde amino asit bastırılır.

Kullanım

Arginine, vücudunuzun kan damarlarınızın genişlemesine ve böylece kanın etkili bir şekilde akmasına neden olan kimyasal nitrik oksiti üretmesi için gereklidir. Arginine, yayınlanan bir dergiye göre göğüs ağrıları, erektik disfonksiyon, tıkalı arterler, vasküler hastalık ve baş ağrısı gibi artan kan akışıyla iyileşen durumların tedavisinde kullanılır. Doktorlar, prostat kanseri tedavisinden vücudunuzdaki arginine miktarını azaltma girişiminde bulunur.

Deprivasyon

Arginine deprivasyonu tedavisi, internetteki bir web sitesine göre tümörleri azaltabilir. Arginine üretimini inhibe etmek veya azaltmak için kimyasallar vücuda girdiğinde tedavi başarılı şekilde kanıtlanmıştır. Klorokin, belirli kanser hücrelerini uygulanmadan sonraki saatler içinde yok etmeye başlar ve yaklaşık 1970’den beri kullanılır. Arginine parçalanmasındaki yeni ilerlemeler; doktorların, kanınızdaki arginine üretimini düşüren ve tümör boyutunu azaltan enzimi izole etmelerini sağlar. Ayıca; klorokin, kemoterapiyle birlikte kullanıldığında lenfoma ve diğer kanser türlerinin tedavisinde umut göstermiştir.

Denge

L-arginin kan akışı artırdığından, genellikle inflamasyonu azaltılarak kemoterapinin yan etkilerinin tedavisinde kullanılır. Bununla birlikte, hücreleriniz üzerinde oluşabilen çeşitli etkilerden dolayı doktorunuzun izni olmadan asla amino asit takviyesi almayın. Örneğin; prostat kanseriyseniz, arginine aslında tümörünüzün boyutunu artırabilir. Aksine; arginine takviyesi, immün sisteminizi güçlendirdiğinden bazı kanser türlerinde tümörlerin boyutunu etkili şekilde azaltır.

Uyarı

Arginine takviyeleri; ishal, düşük kan basıncı, gut hastalığı ve alerji gibi yan etkiler içerir. Argininenin kötüye gittiği diğer bir hastalık yayınlanan bir dergiye göre herpestir. Amino asit, herpes virüsünün çoğalmasına neden olur. Bununla birlikte, vücudunuzu aşırı arginineden mahrum etmeyle ilgili ana yan etkiler bulunmamaktadır. Sürekli deprivasyon önerilmemesine rağmen; doktorunuz prostat kanseri tedavisi için denemenizi önerirse, kas kaybı veya diğer protein eksiklikleri için endişelenmeyin.