KOMBEVIT-C 30 DRAJE

ATC: A11JC

BARKODU: 8699525120816

FİYATI: 4,39TL

ETKEN MADDE: Multivitamins, plain – mültivitamin

ÜRETİCİ: DEVA HOLDING

Vitamin kombinasyonu. Kontrendikasyon; hipervitaminoz.Kısıtlamalar Parenteral mültivitaminler sadece yatarak tedavilerde. Prospektüs Formülü: Vitamin B1 15 mg Vitamin B2 15 mg Vitamin B6 10 mg Niasinamid 50 mg Kalsiyum pantotenat 25 mg Vitamin B12 10 mcg Folik asid 0.25 mg Vitamin C 100 mg Farmakolojik Özellikleri: KOMBEVİT-C; B-kompleks vitaminlerini ve C vitaminini, hem terapötik hem de günlük ihtiyaçlara uygun dozlarda ihtiva eden bir müstahzardır. B-kompleks grubundan herhangi bir vitamin kendi başına etkili olmadığı hallerde, içerdiği maddelerin sinerjizmi sayesinde KOMBEVİT-C istenilen terapötik sonuçları temin eder.

Ayrıca C vitamininin, enfeksiyonlara karşı organizmanın direncini arttırıcı ve hematopoetik etkileri de mevcuttur. Endikasyonları: # Ruhsal ve fiziksel Bitkinlik hallerinde # Manifest veya latent B grubu vitaminleri ve C vitamini yetmezliklerinde, # Gebelik, gelişme, emzirme dönemlerinde # Stres reaksiyonları görülenlerde, # Stomatit, kolit, spru ve çeşitli gastroenteritlerde, # Karaciğer yetmezliklerinde, # Diabette, # Polinevritte, # Beriberide # Pellegrada, # Egzema ve çeşitli dermatozlarda, # Fronküloz, tırnak kırılmaları ve seborede, # Konjonkitivit, iritis ve keratitte endikedir. Kullanım Şekli ve Dozu: Erişkinler: Günlük ortalama doz 2-3 drajedir. # Endikasyonlar bölümünde belirtilen hastalıkların akut devrelerinde ve akut devrelerini takiben: Ortalama günde 3-4 draje. # Prevantif olarak: Ortalama günde 2 draje.

B1 ve B6 vitaminleri ile yapılan tedaviler esnasında B grubuna ait diğer unsurların yaratabileceği eksiklikleri önlemek ve gidermek amacı ile günde 3-4 draje verilmelidir. Çocuklara: Ortalama günde 1-2 draje verilir. KOMBEVİT-C alındıktan sonra idrarın sarıya boyanması, ihtiva ettiği Riboflavin (Vitamin B2)’den ileri gelmekte olup tamamen zararsız bir belirtidir.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ VE AMBALAJ İÇERİĞİ

30 draje ihtiva eden blister ambalajlarda. UYARI: Bu bilgiler sağlık profesyonelleri için hazırlanmış prospektüs özetidir.

İlaç kullanılmadan önce prospektüs mutlaka okunmalıdır.