Kolay Makyaj Hileleri Neler ?

Kolay makyaj hileleri ile hemen bakımlı ve güzel görünmek mümkün. Biz kadınların günlük hayatımızdan en büyük beklentilerinden biri bakımlı olmak. Bakımlı olmanınsa birkaç sırrı var; temizlik, güzel saçlar, iyi bir cilt ve o cildi daha iyi gösteren bir makyaj. Fakat günün koşuşturması içinde bunların hepsine birden çok fazla vakit ayırmak çoğumuz için epey zor. Bu yüzden biz de en kolay yoldan en güzel görünmenin sırlarını arıyoruz. Bu sırları ararken yolumuzu birleştiren temel sorulardan biri ‘kolay makyaj hileleri neler ?’ sorusu oluyor. Biz de bu sorunun cevabını sizin için araştırdık ve hayatınızı kolaylaştıracak 7 kolay makyaj hilesini bulduk.

Kolay Makyaj Hileleri: İyi Bir Cilt

Siz de fondötenin kremsi, yapışkan ve hiç de doğal durmayan yapısını sevmiyorsanız bu makyaj hilemiz sizin için. Cildinizin her daim canlı ve kusursuz görünmesinin yolları var. Yapmanız gereken şey basit: öncelike fondöteninizi tüm cildinize sürün, ardından bir mendil yardımıyla yanaklarınızdaki fondöteni silin. Böylece hem allığınızı yanaklarınıza çok daha rahat sürebileceksiniz hem de fondötenin yarattığı sahte görüntüden kurtulacak ve daha canlı görüneceksiniz.

Kolay Makyaj Hileleri: Uzun Kirpikler

Eğer uzun kirpikleriniz varsa onlara bir ton makyajla zarar vermenize hiç gerek yok. Ama kirpiklerinizin makyaja ihtiyacı olduğunu hissediyorsanız bu makyaj hilesini deneyebilirsiniz. Uzmanlara göre Maskara bir aydan fazla kullanıldığında kirpiklerimizde topaklanma yapıyor. Bu nedenle imkanınız varsa sık sık yeni bir maskara alarak daha canlı, uzun kirpiklere kavuşabilirsiniz. Ayrıca doğal görünümlü uzun kirpikler için maskaranızı kirpik diplerinden kalın sürerek uçlara doğru inceltmeniz gerekiyor.

kolay makyaj hileleri

Hem hesaplı hem doğal

Her güne her ortama uyum sağlayan bir makyaj ürünü hepimizin hayali. Böylece en pratik yoldan, bütçemize de zarar vermeden güzel görünebiliriz. Uzmanlara göre bunun sırrı pembe bir allık. İster beyaz tenli olun ister esmer pembe bütün kadınlara yakışıyor, hem de en doğal görüntüyü sağlıyor. Hafif parıltılı opak bir allık seçerek bunu nemlendiricinizle karıştırın, görüntüyü beğeneceksiniz.

Göz çevresini nasıl canlandırsak ?

Göz etrafındaki halkalar birçoğumuzun ortak kabusu. Üstelik de bizi çok yorgun gösteriyor. Kolay makyaj hileleri içerisinde en çok seveceklerinizden biri de bu. Öncelikle kolay emilen bir göz altı kremi kullanın. Ardından göz altınızdaki mor halkaların üzerini ten renginize uygun bir kapatıcı ile kapatın ve son olarak uzun süre kalıcı olması için bir pudra ile destekleyin.

En önemlisi: dudaklar

Bir kadını bakımlı gösteren en önemli şeylerden biri belki de iyi bir rujdur. Çantamızda başka hiçbir makyaj malzemesi olmasa bile ruj her zaman kurtarıcımız olmuştur. Pratik ve güzel görünümlü bir dudak makyajının sırrı ilk olarak rujunuzla aynı renkte bir dudak kalemi kullanmak. Ardından rujunuzu sürün ve bunları düzeltmek için bir dudak fırçası kullanın.

Pırıltı

Her genç kız pırıltılı görünmeyi sever. Ama yaşımız biraz ilerledikçe daha oturaklı bir görünüm için daha az pırıltı tercih edebiliriz. Etkili ve pırıltılı bakışlar için pırıltılı farınızı Göz kapağının tam üst kısmına uygulayın ve göz kapağının geri kalan kısmına mat bir far uygulayın. Böylece gözleriniz açıkken pırıltı tam anlamıyla görünmeyecek ve sadece daha ışıltılı bakmanıza yardımcı olacak.

Kıvrımlı kirpikler

Kolay makyaj hileleri içerisinde en hızlı uygulanabileni kirpik kıvırıcı. Bu ekonomik aparat sayesinde kirpiklerinizi olduğundan çok daha kıvrımlı ve güzel gösterebilirsiniz, hem de hızlı makyaj yapmanız gereken zamanlar için çok uygun. Bu aleti kirpiklerinizin en dip kısmından başlayarak dikkatlice kullanın. Ardından maskaranızı uygulayın. Böylece hem daha kıvrımlı kirpiklere hem de daha büyük görünen gözlere sahip olabilirsiniz.