Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Olur ?

Kızlık zarı dikimi iki şekilde olur. Geçici kızlık zarı dikimi ve flep yöntemlerinden biri kullanılarak işlem tamamlanır. Kızlık zarı dikimi mutlaka başarılı olacak diye bir durum söz konusu değildir. Başarı oranı yüksek olmasına karşın bir çok nedenden ötürü bazen kesin sonuç vermeyebilir. Peki kızlık zarı nasıl dikiliyor ? Kızlık zarını kim dikiyor ? Kızlık zarını diktirmek kaç para ?

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır ?

Türkiye’de kızlık zarı dikimi kadın doğum uzmanlarının ilgi alanına girmektedir. Bazı kadın doğumcular zar dikimi yapmak istemezler. Bunu etik bulmazlar. Operasyon yapan doktorlar ise bu işlemi genellikle bölgeyi uyuşturduktan 20-25 dakika içeresinde tamamlarlar. Yani lokal anesteziyle yapılan basit bir işlemdir ve komplikasyonları yok denilecek kadar azdır. Bu tür basit kızlık zarı dikimi operasyonları için tavsiye edilen zamanlamana, gerdek gecesinden 1 ay öncesidir. Çünkü ameliyat sonrası himenin tamamen iyileşmesini beklemek gerekir.

Geçici kızlık zarı dikimi genellikle gerdek gecesinden üç dört gün önce yapılmaktadır ve kadının cinsel organın ince bir iplikle dikilmesiyle gerçekleşir. Cinsel ilişkiye girildiği zaman dikilen bölgede kanama meydana geleceğinden ötürü gerçekçi bir hava yaratır.

Flep yöntemi ise daha kalıcı bir kızlık zarı dikimi olarak biliniyor. Genellikle bu operasyonu yaptırmaya düşünen bayanlar gerdek gecesinden 1 sene öncesinde yaptırmak zorundalar. Özellikle Almanya’da yaşayan Türk bayanlar Flep yöntemini tercih etmektedirler.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Ne Civarda ?

Bu operasyonların maliyeti büyük şehirlerde 1000 TL-2500 TL tutarındadır. Genellikle basit operasyonlar olduğu için hastane ortamına gerek duyulmuyor. Ayrıca pazarlık payı çok yüksek olan bir konu olduğunu da hatırlatalım.

Kızlık zarı dikimi Amerika, Güney Kore ve Avrupa’da jinekolojinin alanına girmemektedir. Bu operasyonlar plastik cerrahi doktorları tarafından yapılmaktadır. Fransa tecavüz veya travma sonrası bekareti bozulmuş kadınların ameliyat masraflarının bir kısmını karşılamaktadır.

İngilterede yapılan kızlık zarı tamiri operasyonları her sene yaklaşık %30 oranında artmıştır. Müslüman bayanlar bu operasyon için yaklaşık 4000 sterlin para ödemektedirler.

Operasyon dışında yapay kızlık zarı adı verilen ürünler de satılmaktadır. Bu konuyu merak ediyorsanız Yapay kızlık zarı nasıl çalışıyor ? adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Yapay kızlık zarları fiyatları 100 ile 400 dolar arasında değişmektedir.

Kızlık Zarı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Kızlık zarı embriyoyken oluşmaktadır. 1000 kadından biri zarsız doğar.
  • Kadınların %44’ü bekaretin bozulması esnasında kanama yaşamaz.
  • Özellikle Akdeniz ülkelerinde bekaret konusuna erkekler daha fazla önem vermektedir.
  • Bekareti bozulan kadınların %90 için kan gelmemesi büyük bir utanç ve psikolojik sorun teşkil etmektedir.
  • Bekarete önem veren kadınların %50’si kızlarının da bu konuya önem vermelerini istemektedirler.

Kızlık Zarı Ne Kadar Önemli ?

Kızlık zarı konusu ülkemizde hem erkeklerin hem de kadınların çok önem verdiği ve özellikle de internette ciddi anlamda araştırdığı bir başlıktır. Tahmini olarak ayda 500,000 kişi kızlık zarı kelimeleri içeren aramalar yapmaktadır. Google’da yaptığımız araştırma sonucunda Malatya, Elazığ, Ankara, Konya ve Gaziantep şehirleri kızlık zarı dikimi ile ilgili aramaların en sık yapıldığı şehirler olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz.

Ayrıca bu konu Almanya’da da çok popüler. Alman doktorlara göre kızlık zarı diktirmek isteyen bayanların büyük bir kısmı gerdek gecesinden 3-4 gün içerisinde kendilerine başvuruyorlarmış. Tabi ağırlıklı olarak Türk bayanların başvuru yaptıkları belirtiliyor.

Kızlık zarı dikimi konusunda özellikle bayanlar ciddi görüş ayrılıkları içerisindeler. Bir çok kadına göre bu operasyonu yaptırmak isteyenler vicdansız ve yalancı olarak görülüyor. Fakat erkeklerin bu olaya verdiği önem de ne yazık ki bakire olmayan kadınları evlilik öncesi ister istemez strese sokuyor. Doğruyu söylememe taraftarı olan bir çok kadın olması gayet normal bir durum.

Son olarak şunu belirtmek isteriz kadınlar fark etmeden kızlık zarını kaybetmiş olabilirler. Bu yüzden de kızlık zarı diktirmek istemeleri bu kadar abartılacak ve onlara yalancı damgası vurulacak bir durum değildir. Bu konu hakkında CevapSepeti’ne zamanında çok fazla soru gelmekteydi ve genellikle soruları soranlar erkeklerdi. Erkeklerin bu duruma verdiği aşırı önem kadınları da doğal olarak bu tür cerrahi yöntemleri düşünmelerine zemin hazırlamaktadır.