Kırışıklar için Acai Berry

Acai Berry Fruit Juice (Acai Berry Meyve Suyu), acai berry’yi bir süper-yiyecek olarak açıklar. Bu kaynak, acai berry’nin insanları sağlıklı ve genç tutacak pek çok yaşamsal madde içerdiğini söylemektedir. Haberler, makaleler ve manşetlerle kuşatılmış acai berry, kültürel sözlükte popüler bir öğe haline gelmiştir. Bu dut Amazon boyunca seyahat etti ve bir çoğun genç görünmesine yardım etmek için artık birden fazla formda bulunabiliyor.

Acai Berry nedir?

Acai bitkisinde yetişen küçük meyveye acai denir. Acai bitkisi asmayı andırır ve Brezilya’nın Amazon Nehri kıyısında yetişir. Does Acai Berry Work (Acai Berry işe yarıyor mu) ’e göre,  berry yüzde 90 tohum ve yüzde 10 oranında meyveden oluşur. Meyve kısmı çok az olsa da, yüksek miktarda antioksidan içerir. Acai Berry Fruit Juice, bir acai berry 1260 birim antioksidan içeren ıspanaktan 14 kat daha fazla antioksidan içerir.

Kırışıklıklar Nasıl Oluşur?

İnsan derisi üç katmandan oluşur–epidermis, dermis ve deri altı tabakası; kırışıklıklar orta tabaka ya da dermis tarafından oluşturulur. Siz yaşlandıkça, dermis kolajen ve elastini yanlış dizerek derinin ince ve sarkık olmasına, kırışıklıkların oluşmasına sebep olur. Science Daily (Günlük Bilim)’ye göre deride serbest radikal fazlalığı olduğunda bu durum yaşlanmaya sebep olur ve kırışıklıklar oluşur.

Acai Berry Kırışıklıklara İyi Gelir mi?

Acai Berry Fruit Juice’e göre, kurul sertifikalı bir dermatolog ve anti-aging uzmanı, görünümünüzü tükettiklerinizin etkilediğine inanıyor. Uzman, acai berry’nin neredeyse mükemmel bir amino asit kompleksi olduğunu belirtiyor. Eser (minör) minerallerle beraber kullanıldığında, cildin yenilenmesinde hayati önem taşıdığını iddia ediyor.

Acai Berry Nasıl Çalışır?

Antioksidanlar hücrelerin kendilerini yenileyerek kırışıklıklarla mücadele etmesini sağlar. Science Daily’ye göre acai berry’deki antioksidanlar yaşlanma sürecine yardım eden serbest radikaller ile savaşmaktadır. Science Daily ayrıca antioksidanların ciltteki kolajen yıkımına karşı çıkarak cildin daha genç ve kırışıksız kalmasını sağladığını söylüyor.

Acai Berry Hangi Formlarda Bulunabilir?

Acai berry meyve suyu olarak bulunabilir. Bir internet sitesine göre meyve suyu vücudunuzda çalışarak serbest radikallerin hücrelerinize bağlanmasına engel olmaktadır. Serbest radikallerin vücudunuzda hücrelere bağlanmasına izin verildiğinde kolajeni tüketerek cildi yok etmektedir. Serbest radikaller hücreye bağlanmadığında vücuttan atılır. Ek olarak, acai berry günümüz pazarının birçok yüz kreminde önde gelen içeriklerdendir. Aynı internet sitesine göre, cilde acai berry kremi uygulandığında, serbest radikallerin cilt hücrelerine bağlanmasına ve kırışık oluşumuna engel olur. Son olarak, acai berry içeren bir takviye de alabilirsiniz.

Acai Berry’nin Diğer Yüzü

Vanderbilt Üniversitesi, Acai’de bulunanlar gibi antioksidanların yaşlanmaya engel olmayacağını iddia ediyor. Vanderbilt, cilt yaşlanmasının insanlar yaşlandıkça ortaya çıkan doğal bir süreç olduğunu, acai berry gibi bir ürün almanın cilt elastikiyetini yenilemeyeceğini,  kırışıklıkları yok etmeyeceğini veya cildin daha genç görünmeyeceğini söylüyor.

Uyarı

ABC News’e göre, tüm Acai Berry ürünleri eşit şekilde yaratılmıyor. Bir ürünü almadan önce araştırmak önemlidir. Bunun bir yolu Better Business Bureau (İyi İş Bürosu)’dan bir güvenilirlik raporu almaktır. Bu yöntem özellikle internet üzerinden alış-veriş yaparken faydalıdır. Ayrıca acai de dahil olmak üzere herhangi bir takviye almadan önce doktorunuza danışmalısınız.