KFC’de Sağlıklı Beslenme Yolları

Kilo vermeye çalışmış deyim yerindeyse kilosuyla savaşmış, savaşı da kazanmış ve hayalindeki fit ve ince vücuda sahip olmuş birçok kişi KFC’ye geri dönebiliyor. O kadar zorluktan ve böylesine bir başarıdan sonra neden böyle bir tehlikeye girer insanlar, merak ediliyor. Peki onlar dönebiliyorsa siz niye dönemeyesiniz? KFC kendine has fast food ürünlerin yanında ızgara tavuk seçenekleri de sunuyor, bundan çıkartacağımız sonuç ise şu olabilir: KFC’nin sağlıklı bir restoran mı olmaya başladı?

KFC’yi anlamak için önce KFC’ye daha yakından bakalım. Bir kişi KFC’yi düşündüğünde muhtemelen aklına ilk gelen kızarmış tavuk oluyordur, tavuğun lezzetini düşünüp ağzı sulanıyordur. KFC deyince aklınıza ilk gelenin sağlıklı besinler ve temiz bir mekan olmadığı neredeyse kesin onu biliyoruz. Ancak KFC diğer fast food restoranlarına göre daha fazla sağlıklı yiyecek seçeneğine sahip. Önyargılarınızdan kurtulup bir kez daha baksanız iyi olur. Ayrıca kendi menünüzü kendiniz de seçebiliyorsunuz, içinde neyin olup neyin olmayacağına kendiniz karar verebiliyorsunuz. Bakalım KFC’den yiyebileceğiniz en iyi yemek seçenekleri nelermiş.

Sossuz tavuklu sezar salata (sadece 190 kalori ve en iyi seçeneklerin başında geliyor.)

Sossuz kıvırcık ve domates salatası (sadece 200 kalori)

Derisiz ve ekmeksiz tavuk göğsü (140 kalori)

Izgara tavuk göğsü (180 kalori)

Tavuk şeritleri (310 kalori)

Sossuz sezar salata (35 kalori, protein, yağ ve şeker bakımından da epey sağlıklı.)

Sossuz ev salatası (15 kalori, protein ve yağ içermiyor, karbonhidrat ve şeker açısından da epey fakir.)

KFC atıştırmalıklar (230 kalori ve 240 kalorilik seçenekleriyle)

Sandviç (360 kalori)

Sossuz tender roast twister (340 kalori)

Tender roast sandviç (300 kalori)

Soslu ya da sossuz dürüm (270 kalori)

KFC menüsünde yukarıda bahsedilenler harici mısır, yeşil fasulye, kırmızı fasulye ve pilav da var. Kendi sitelerinde de bahsettikleri gibi her biri sadece 24 gram protein ve 160 kalori içeriyor. İnanın bu şaka değil. KFC’nin sağlıklı ve az kalorili bir restoran olabileceği hiç aklınıza gelmiş miydi? İddia ediyoruz gelmemiştir ancak kanıtlarla karşınızdayız.

Anlatmaya çalıştığımız gibi KFC yemek yiyeceğiniz en kötü restoran değil inanın daha da kötüleri var. Üstelik KFC menüsü diyetinize de zarar vermeyebilir. KFC menüsünde zaten var olan sağlıklı besinler harici daha fazla seçenek sunmakta da kararlı. Bu durum da onların doğru yolda ilerlediklerinin bir kanıtı. KFC tanıdığımız yönde de yiyecek servis etmeye devam ediyor. Ancak fit bir vücut ve tıkanık olmayan damarlar isteyenler için menüsüne daha sağlıklı yiyecekler de eklemiş durumda.

Fast food müptelası olan çocukları hepimiz biliriz. Fast food restoranlarına gitmeyi marifet bilirler, götürmezseniz kızar, ağlarlar. Siz çocuğunuz için en iyisini istediğinizden onun sağlığı ve onu kırmak arasında kalır, gider gider gelirsiniz. Şimdilik duruma bakarsanız sağlıklı bir fast food resteronı bulmak günümüzde pek zor değil. Hatta ilerki günlerde daha da kolay olacak. Fast food diye tutturan çocuğunuzu kırmak istemiyorsanız ama sağlığına bir zarar gelsin en önemlisi Obezite riski doğmasın istiyorsanız sizin için doğru adres en azından şimdilik KFC gibi görünüyor. KFC’deki sağlıklı yiyecek seçenekelri sayesinde çocuğunuzu hem bir fast food restoranına götürmüş olacak hem de sağlıklı besinlerle kandırmış olacaksınız.