Kendra Wilkinson

Kendra Wilkinson
Kendra Wilkinson
HakkındaKendra Wilkinson
(12-06-1985)12-06-1985 (yaşı 33)
San Diego, Kaliforniya, ABD
İkametLos Angeles, Kaliforniya, ABD
MeslekTV ünlüsü
Aktif Yıllar2005-
BurcuYengeç
EşiHank Baskett
Boyu163 cm
Kilosu56 kg

Kendra Wilkinson 12 Haziran 1985 yılında Kaliforniya – San Diego’da dünyaya gelmiştir. Clairemont Lisesi’nde eğitim gören ünlü model, eğitimi sırasında çeşitli spor dallarıyla uğraşmıştır. Altı yıl boyunca, Clairemont Bobby Sox ekibiyle birlikte softbol oynayan Kendra Wilkinson, 2003 yılında liseden mezun olduktan sonra bir model olarak çalışmaya başladı.
Hugh Hefner’ın 78. doğum gününe katılma fırsatı bulan Kendra Wilkinson, çıplak dolaşıp sadece vücut boyası ile gezmesi için işe alındı. Partide Hefner ile tanışan ünlü model, daha sonra Hefner ile ilişki yaşamaya başlayarak Playboy Konağı’na taşındı. Holly Madison ve Bridget Marquardt ile birlikte, televizyon dizisi The Girls Next Door’da görünmeye başlayan Kendra Wilkinson, giderek popülarite kazandı. Gösteri, üç kadının hayatları ve ayrıca Playboy Konağı’nda düzenlenen çeşitli partiler üzerine yoğunlaşıyordu.
Gösterinin keyfini çıkardığı muazzam başarı sayesinde başlangıçta sekiz bölüm planlanmış olsa da, on beş bölüm olarak çekilen dizi sonrasında, gösteriden kazandığı popülerlik ile Las Vegas, Curb Your Enthusiasm ve Entourage gibi çeşitli TV şovlarında küçük roller kazanan ünlü model, 2006 yılında korku komedi filmi Scary Movie 4’te yer aldı. David Zucker’ın yönettiği film, ticari bir başarıydı. Ayrıca tanınmış şarkıcı Akon’un müzik videosu ‘Smack Down’da yer alan güzel bayan, 2008 yılının sonlarında Hefner ile ayrılmaya karar verdi. Ayrıca Amerikan futbolcu Hank Baskett ile olan ilişkisini de bu sırada açıkladı.
Hefner’den ayrıldıktan sonra, Konağın dışındaki hayatı ve Hank Baskett’a olan evliliği üzerine odaklanan gerçeklik TV dizisi Kendra’da rol almaya başlayan ünlü model, 2009’dan 2011’e kadar şovu sürdürdü.
2011’de popüler dans yarışması Stars with Dancing’de yarışmacı olarak ekranlara gelen Kendra Wilkinson, yedinci haftada elendi ve aynı yıl, ailesiyle birlikte başka bir TV şovu olan Kendra on Top’da rol aldı.

Kişisel Hayatı

Kendra Wilkinson Hugh Hefner ile 2004 yılında ilişki yaşamaya başlamış, ancak çift 2008’de ayrılmıştır.
2008’de tanınmış bir Amerikan futbolcusu olan Hank Baskett ile nişanlanan ünlü model, 27 Haziran 2009’da evlenmiştir. 2009 Aralık ayında bir erkek çocuk dünyaya getiren Kendra Wilkinson, Mayıs 2014’te Alijah Mary Baskett adında bir bebek daha doğurdu.