Kedilerle Nasıl Seyahat Edilir?

Kedilerle seyahat etmek felakete dönüşmek zorunda değildir. Eğer uzun yolculuklar öncesi onu şartlandırırsanız, kediler arabayla yolculuk yapabilir. Bu ipuçları kedinizin ve sizin daha kolay yolculuk yapmasını sağlayacak ve gelecekte yeniden yolculuk yapmanızı garanti edecek.

1.Önceden Planlamak

Kedinizin durakladığınız her yerde hoş karşılanacağından emin olun. Çoğu otel ve motel evcil hayvanlara izin verir, bu yüzden güzergâhınızı planlamadan önce, ilk önce ödevinizi yapın ve kuralları öğrenin.

2.Kedinizin Aşılarını Yenileyin

Kedinizin normalden daha fazla riske maruz kalmasınız istemezsiniz, bu yüzden yolculuktan önce aşılarının geçerli olduğundan emin olun. Ayrıca eğer kediniz yolculukla ilgili gerginse, veterinerinize hafif bir sakinleştirici önerip öneremeyeceğini sorun. Bir sağlık belgesini ve aşı belgesini yanınızda getirin- seyahat ettiğinizde bazı durumlarda gerekebilir.

3.Evde Seyahat Provası Yapın

500 kilometrelik ya da daha uzun yolculuklar, kedinizin yolculuk edebilir olduğunu sınamak için fırsat değildir. Onu taşıyıcı çantasına koyun ve içinde uyumasına izin verin, daha sonra yolculuğunuzdan önce, giderek artan mesafedeki yerlere götürün. Bol ödülle yolculuğu eğlenceli bir fırsata dönüştürün, kediniz yakında seyahat ustası olacaktır.

4.Kedinize Bir Kimlik Edinin

ID Kimlik bilgilerinin olduğu güzel bir koşum edinin. Kart, veterinerinizle iletişim bilgileri yanında, adınız, adresiniz, telefon numaranızı içerir. Kedinizin bulunduğuna dair çağrı almanız gereken durumlarda, veterinerinizin ve sizin bulunduğunuz yerin bilgilerini de yazın. Dövme ya da mikroçip tercihi bir artıdır. Bir tasma ve koşumla kedinizi mola yerlerinde dışarı çıkarıp bacaklarını esnetmesini sağlayabilirsiniz.  

5.Bir Taşıyıcı Kullanın

Kedilerin otomobil içinde serbestçe dolaşmasına asla izin vermeyin. Korkmuş kediler ayak pedallarına kafalarını sıkıştırabilmektedirler. Battaniye ve oyuncakla birlikte kendi taşıyıcısında çok daha rahat edecektir. Sağlam bir zemin ve metal kasayı deneyin ya da eğer daha sonra kediyle uçmayı planlıyorsanız, kabin içi kullanım için yapılmış yumuşak kenarlı taşıyıcılardan kullanın. Her ikisi de pet mağazalarında mevcuttur.

6.İhtiyaçlarını da Getirin

Kedinizin rutininin sürekliliği için, düzenli yiyecek ve suyu yanınızda getirin. Buzlarla dolu büyük bir termos sıcak havalarda bir artı olacaktır. Çöp torbalarıyla birlikte, küçük bir kap, kedi kumu ve kedi tuvalet kabını, yiyecek ve sudan ayrı paketleyin. Oyuncaklar ve yatağı unutmayın. Tüm temel konuları düşünüp yolculuk öncesini iyi planlayarak kedinizle birlikte gelecek yolculukları garantilemiş olacaksınız.