Kasık bitine iyi gelen ev yapımı ilaçlar

Kasık biti cinsel ilişki sırasında partnerinizden size geçiyor. Isırıyor, bol bol kaşındırıyor. Siz kaşındıkça kasık bitleri bayram ediyor. Açtığınız yaralardan akan kanlar bedava yemek oluyor. Kasık biti, tıpkı diğer akrabaları (kafa ve vücut biti) gibi başka birinden size geçiyor. Daha önce de söylediğimiz gibi kasık biti kapmanın en kısa yolu cinsel ilişki. Ancak tek yol bu değil. Ortak havuzlar, kıyafetler (özellikle iç çamaşırı), yastıklar, yorganlar, battaniyeler ve yataklar da kasık biti için bir araç. Önce ilk kurbanlarından buraya, buradan da size atlayıveriyorlar. Hemen yumurtluyor, kasıklarınız sirkelerle dolduruyorlar. Yaklaşık 1 hafta sonra yumurtadan çıkan yavru bitler etrafa saçılıyor, kafalarını derinize gömüyor ve kanınızı bir güzel afiyetle içiyorlar. Siz de bu arada kasıklarınızda ara ara canınızı acıtan ufak irkilmeler yaşıyor, bol bol kaşınıyorsunuz. 

Çoğu durumda kasık bitlerini fark etmek ancak sirkelerin artık minik birer kasık bitine dönüştüğü zamanlara kadar mümkün olmuyor. Sonra ilk belirtiler başlıyor. Daha önce de söylediğimiz gibi kasık bölgesinde ufak acılar ve bol bol kaşınma ilk belirtiler oluyor. Sonra ufak morluklar dikkatinizi çekiyor. Bunlar bitlerinizin yemek masalarından kalan izler. Yani bitlerin kanınızı içtiği bölgelerdeki cilt altı devam eden kanamalar. Bu morlukların çözümü yok. İşin sırrı kasık bitlerinden kurtulmak ve biraz da zaman. 

Siz kasık biti olduğunuzu fark edene kadar bitleriniz çok yol kat etmiş olabiliyor. Göbek, göğüs hatta başınıza kadar kasık bitiyle sarılmış olabiliyorsunuz. Hatta bazı durumlarda (özellikle çocuklarda) kaş ve kirpikleriniz bile kasık biti istilası altında olabiliyor. Bu durumda yapacağınız en doğru hareket en yakın sağlık kuruluşuna ya da bir eczaneye başvurmak. Çünkü günümüzde kasık bitlerinden kurtulmaya yarayan çok etkili, pek çok tedavi yöntemi var.  

Kasık bitlerinden kurtulmada en çok tercih edilen yöntemler: şampuan, krem ve losyonlar. Bir de en son çare başvuran zehir bazlı kremler var. Ancak bu kremler, diğer tüm tedavi yöntemlerinin işe yaramadığı durumlarda tercih ediliyor. Hamile, emziren kadınlar ve çocukların kullanması kesinlikle mümkün olmuyor. Çocuklarda görülen kasık bitleri göz ve kaş çevresine de yayılabiliyor. Bu durumlarda ya elimize cımbızı alıp tek tek bit ve sirkelerden kurtuluyor, ya da buralara günde 3 kez vazelin bazlı kremler sürüyoruz.

Kasık bitine iyi gelen ev yapımı ilaçlar ve yöntemler var mı?

Olmaz mı. Doğa hemen her konuda bize yardım elini uzatmış durumda. Bitlerden kurtulmak isteyenler de çözümü doğa ananın kollarında bulabilir. Şimdi gelin bu yöntemlere bakalım:

Hint yağı: Hint yağı özellikle kafadaki kasık bitlerinden kurtulmada etkili. Bunun için Hint yağını yatmadan önce başımıza sürüyoruz ve sabaha kadar bu şekilde yatıyoruz. Sabah kalktığımızda saçlarımızı özel bit taraklarıyla iyice tarıyoruz. 

Özel karışımlar: Yarım litre zeytinyağı, 30 damla çay ağacı yağı,20 Damla biberiye özü, 20 damla lavanta yağı ve 20 damla limon esansını bir kapta iyice karıştırın. Daha sonra tüm vücudunuza uygulayın.  1 – 2 saat beklettikten sonra bol su ve şampuanla yıkayın.

Traş kremi: Traş kremini tüm vücudunuza iyice sürün. Ardından bu şekilde yarım saat bekleyin. Sonra ılık suyla iyice durulanın. Bu sirkeleri büyük oranda öldürür. Ancak siz yine de 1 – 2 gün içinde işlemi birkaç kez daha tekrarlayın.

Bunların hepsi evinizde kendi kendinize yapabileceğiniz tedavi yöntemleri. Ancak yine de hiçbiri kesin çözüm olmayabilir. Bu nedenle utanmayı bırakın ve profesyonel yardım alın. Merak etmeyin kimse sizi yargılamayacak. Üstelik bu sorun sandığınızdan çok kişiyi etkiliyor. Yani yalnız değilsiniz. 

Kasık bitlerine karşı uygulanabilecek doğal yolları gördük. Ancak yapmanız gerekenler bunlarla sınırlı değil. Unutmayın ki bitler dayanıklı hayvanlardır. Kıyafetlerinizin, yorgan ve yastıklarınızın arasında sizi uzun süre bekleyebilirler. Bu nedenle tüm eşyalarınızı yüksek derecelerde yıkamalısınız. Çünkü düşük seviye ısılarda yıkanan çamaşırlar kesin olarak bitlerden arınmayabilir. Diğer bir seçenek de eşyalarınızı kuru temizlemeye vermek. 

Ayrıntılı bilgi ve size özel tavsiyeler için yorum olarak.