Kas Yapamayanlar İçin En İyi Tavsiyeler

Kaslar, çoğumuzun hayali. Özellikle ilaçsız, takviyesiz sadece kendi imkanlarımızla yapabileceğimiz kaslar daha da çekici geliyor kulağa. Ancak bilmelisiniz ki kaliteli kaslara sahip olmak uzun süreli bir savaş. Öyle bir savaş ki tatsız tuzsuz hatta mantıksız. Biftek yemek isterken tavuk göğsü ya da ton balığı yemek zorunda kaldığınız ve sonuçta çoğunlukla sizin kazandığınız ve seksi kaslı bir vücuda sahip olduğunuz bir savaş.

Kas yapamayanlar

Büyümek ya da kilo almak için ortalıkta bir sürü efsane dolaşıyor. Bunlardan biri kilo alması imkansız olanların varlığı. Bazıları da bir hamburgere bakarak kas yapar. Bu öyle çok duyulduk bir şey değil hatta çok mantıklı da değil ancak inananlar var. 

Kas yapamayanlar kalıbı disiplin altına girip gereken kuralları yerine getiremeyenler için uydurulmuş bir terim. Bazı kişiler genetik olarak daha az kaslı oluyorlar. Geri kalanlar ise kas yapmak için yemeye ihtiyaç duymuyorlar.

Tabii herkesin gelişmek için yemeye ihtiyacı var. Ancak bazı kişiler diğerlerine göre daha yavaş bir yaşam tarzı sürüyor bunun sonucu olarak kilolarını korumak için ekstra kaloriye ihtiyaç duymuyorlar. Geri kalan kişilerse epey hareketli bir hayat sürüyor ve aldıkları kalorileri hatta daha fazlasını yakıyorlar. Böylece kilolarını korumaları ve kas yapmaları zorlaşıyor.

Vücut geliştiren çoğu kişinin içinde olduğu bir grup insan günlük olarak ne yediklerinin farkında değiller. Ne yediğinizin farkında olmazsanız çok fazla yemediğiniz sonucu ortaya çıkabilir. 

Kas yapmak

Kahvaltıda alacağınız protein takviyesi ve büyük porsiyon bir akşam yemeği kilo almanıza yardımcı olabilir.

Bakalım kilo almak için ne yapmalısınız. Öncelikle kas yapmak için ne yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu durum biraz can sıkıcı olabilir. Ancak diğer madde hoşunuza gidebilir. Arkadaşınıza yapmaya başladığınız kaslarınızı gösterin. Böylece kas yaptığınızın siz de farkında olacaksınız.

Vücut geliştirenlerin iki türü var biri kas yapabilenler diğeri yapamayanlar. Tamam spor yeterince zor kabul ediyoruz. Yani vücut geliştirenlerin çoğu bu sonuca günde milyonlarca öğün yiyerek ulaşıyorlar.

Daha önce çok duymuş olabilirsiniz ama bir kez de bizden duyacaksınız: kas yapmanın kolay bir yolu yok. Eczanenin birinden alacağınız hap takviyeleri sizi çok büyük yapabilir. Ve büyük adamlar ne yapar biliyor musunuz? Yemek yerler. Bunun yanında egzersiz yaparlar, yine ilaç içerler ve yine egzersiz yaparlar. 

Önemli olan nasıl görünmek istediğinize karar vermeniz ve kafanızda canlandırmanız. Bu yemeye devam etmenize yardımcı olacak.

Gelelim ikinci adıma. Bu adım tamamen beslenme alışkanlıklarınızla ilgili. Beslenmenizi daha büyük olmak için ayarlamalısınız. Düzgün beslenip ağırlıkları taşıyamıyorsanız bile ilerde ışık var demektir. Ama düzgün beslenmeyip ağırlıkları kaldırabiliyorsanız çok sevinmeyin kas yapamayacaksınız. Unutmayın düzgün beslenmek spor salonunda harcadığınız vakitten bir nebze olsun daha önemli. Kas yapmak istiyorsanız tabii ki spor salonunda saatlerinizi harcamalısınız. Sürekli yiyip egzersiz yapmazsanız hiçbir yere varamazsınız.

Kas yapmak için size birkaç ipucu verelim:

Her 2,5 saatte bir mutlaka yemek yiyin.

Güne başlarken ilk yediğiniz ya protein takviyesi ya da karbonhidrat içeren besinler olsun.

Ne kadar protein almanız gerektiğini bilmiyor musunuz. Günde bir öğün 40 gramla başlayın.

Ne kadar karbonhidrat alacağınız tamamen size bağlı. Biraz yiyin hala aç hissediyorsanız biraz daha yiyin.

Vücut geliştirmek için gerçekten bilgili olmaya ihtiyacınız var. Vücut geliştirme içgüdülerle yapılabilecek bir şey değil. Tahminle yürütmeye çalışanlar hiçbir zaman hedefledikleri noktaya ulaşamadılar. Unutmayın vücut geliştirmek bilimsel bir durum, budalalık değil. Söz konusu vücut geliştirme ya da beslenme olduğunda ortada bir sürü efsane dolaşmaya başlıyor. Her duyduğunuza inanmayın!