Karın Kası Diyeti Nasıl Yapılır?

Sadece karın kası çalışması ile müthiş baklavalara sahip olmanız ne yazık ki mümkün değildir. Ne kadar mekik yaparsanız yapın, kiloluysanız karın bölgenizdeki yağlardan ötürü karın kaslarınız hiçbir zaman görünmez. Bir diyet programı uygulamak zorundasınız.

Vücut geliştiren kişiler protein ağırlıklı yemek yerler. Protein kasların gelişimi için gerekli bir besindir. vücutunuzdaki kas kütlesi arttıkça yağ yakma hızınızda buna paralel olarak artar. Protein ağırlıklı yemek yemek ve tüm vücut kaslarını çalıştırmak vücutuğunuzdaki yağ oranını düşürmenize yol açacaktır. vücutdaki yağ oranı düştüğü zaman da karın kaslarınız ortaya çıkacaktır.

Peki Ne Kadar Protein Almak Gerekli?

Her kişinin günde harcadığı belli bir kalori miktarı vardır. Bu kalori miktarı arttığı zaman kilo almaya, düşdüğü zaman da kilo vermeye başlarsanız. vücut geliştirmekle uğraşan kişiler kas kütlesini arttırmak için proteine yüklenir ve aldıkları kalori oranını da arttırırlar. Örneğin, meşhur X-Men serileriyle ünlü aktör Hugh Jackman, Wolverine rolü için tamamen tavuk ve brokoli ağırlıklı yemek yiyormuş. O kadar fazla tavuk yemiş ki tavuk gördüğü zaman kusmak istiyormuş.

Amacınız Wolverine olmak değilse ve ideal bir kiloya sahipseniz, öncelikle yapmanız gereken şu an ki kalori miktarınızı aşmayacak şekilde protein ağırlıklı bir diyete geçmektir. Yani günde 2000 kalorilik yemek yiyor ve kilo almıyorsanız, 2000 kaloriye eş değer enerji verecek bir Protein diyeti uygulamanız lazım. Bu diyeti uygularken de, karın kaslarınız dahil tüm vücut kaslarınızı çalıştırmanız gereklidir.

Peki Sadece Yemeği Kesersek Olmaz Mı?

Diyelim ki protein diyeti uygulamak istemediniz ve günlük kalori alımınız da 500 kalori düşürdünüz. Bu durumda kilo vermeye başlıyacaksınız ve spor yapsanız da hem kaslarınınızı hem de yağlarınızı kaybedeceksiniz. Eninde sonunda cılız bir vücut ve görünen karın kaslarına kavuşursunuz ama hiçbir zaman sağlıklı ve iri görünen bir vücuda sahip olamazsınız. Seçim size ait.