Kahve Tabağına Nasıl Bakılır ?

Kahve falına baktırmak mı istiyorsunuz? Uzun süredir kahve falına güzel bakan biri olduğu hakkında bilgi sahibisiniz; fakat bir türlü kahve falınıza baktıramadınız mı? O zaman güzel bir şekerli kahve içmeye başlayarak istediğiniz fala baktırmaya ne dersiniz? Bol köpüklü güzel kahvenizi içerken aynı zamanda neler soracağınızı ve ne dilek tutacağınıza bir an önce karar vermeniz önerilmektedir. Kahve falında fincan ve tabağa farklı yorumlar yapılmaktadır. Bu nedenle yapılan yorumlar bütünlük gösterecek şekilde yapılarak kişinin fincanında çıkan yorumlarla tabaktaki yorumlar bütünleştirilmelidir.

Kahve falına bakılırken öncelikle fincandan başlanarak yorumlamaya başlanır. Fincan sapından tutularak saat yönünde fincan çevrilerek yorum yapılır. Hayli bir kutup çizgisi ile dörde bölünen fincanda sağ tarafta kalan semboller için olumlu yorumlar yapılırken sol tarafta kalan sembollere olumsuz yorumlar yapılmaktadır. Ekvator çizgisi üzerinde kalan semboller içinde kısa zamanda gerçekleşeceği şeklinde yorumlarda bulunulmaktadır. Kahve falı tabağına bakılırken de tıpkı fincanda olduğu gibi dikkat edilmesi gereken kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uyulduğu sürece istenildiği şekilde yorumlar yapılarak fal tam anlamı ile çıkabilmektedir. Öncelikle tabak üzerindeki telvenin fincan içine süzülmesi gerekmektedir. Telve süzme işlemi için tabak tam olarak dik tutulmalıdır. Tabakta tıpkı fincan gibi 4 eşit parçaya bölünmelidir. Fincanı yorumlarken gördüğünüz sembolleri ve benzerlerini tabakta arayarak işe başlanmalıdır. Sembollerin birbiri ile örtüşecek şekilde yorum yapılabilmesi için mutlaka benzer sembollerin bulunması gerekmektedir. Fincanda telve rengine bakılarak işe başlanıyordu. Aynı kural tabak içinde geçerli olmaktadır. Tabağa konan telvenin şekli yorumlanmalı ve tabakta çıkan yolların aşağıya doğru baktığı asla unutulmamalıdır. Fincanda görülen yollar nasıl yorumlanıyorsa tabakta çıkan yollarda aynı şekilde yorumlanabilmektedir.

Kahve Tabağındaki Simgeleri Yorumlama

Tabak falı fincanda çıkanları bütünleyici şekilde yorumlanırken adeta fincanda çıkan sembol yorumlarını doğrulayacak tarzda bakılarak falın tamamlanabilmesi için gereklilik arz etmektedir. Eğer fincan ve tabakta çıkan yorumlar birbiri ile hiç örtüşmüyorsa dileğiniz olmayacak demektir. Kahve tabağı kimi zaman çok açık telve ile ya da fazla sembol çıkmayacak şekilde de karşımıza çıkabilmektedir. Genel olarak fincanda çıkanlara göre şekillenen tabak yorumu fincanı yorumlayan kişinin yorumlayış biçimine göre de şekillenebilmektedir. Kahve tabağına bakılırken ayrıca tabakta çıkan semboller eğer yorumlanamayacak şekilde karmaşık ise her ne kadar uzun bir aşamadan geçerek yorumlansa da fincandaki ile örtüşmeyen sembollerin çokluğundan dolayı istenilen şekilde sonuç alınamamaktadır. Kişilerin bekledikleri murat gerçekleşmeyecek anlamına gelen bu durum kişinin fazla üzülmesine sebep olabilmektedir. Eğer fala kendinizi çok kaptıran biri iseniz asla fal baktırmayın; çünkü aşırı üzülme durumları ile karşı karşıya kalabilme ihtimaliniz bulunmaktadır.

Kahve falı tutkunları hemen hemen her hafta fal baktırmak istemektedirler; fakat kimi zaman her hafta bakılan fal istenilen şekilde yorumlanmamaktadır. Çünkü sizi etkileyen yeryüzü simgelerinin belirli zaman dilimi geçtikten sonra şekil değiştirmesi ile daha farklı yorumların çıkması sağlanabilecek kahve falları ile karşılaşabileceksiniz. Her zaman aynı yorumları dinlemek istemiyorsanız kahve falınıza zaman dilimleri geçtikçe baktırmanız ve güzel bir şekilde yorumlatarak kendinizi daha iyi hissetmeniz sağlanabilmektedir. Kahve falına baktırırken siz de falı takip etmek için fincandaki sembolleri yorumlayarak işe koyulabilirsiniz. İçinizi rahat tutmanız kahve falında dikkat etmeniz gerekenler listesindedir; çünkü bunun sadece fal olduğunu unutmamalı ve kendinizi faldaki olayların akışına fazla inandırmamanız gerekmektedir. Kimi zaman kendinizi fazla üzen olayların yaşanmasını fala bağlayarak hayatı kendinize zindan etmenize sebep olacak olaylar yaşayabilirsiniz.