Kahve Fincanına Nasıl Bakılır ?

Kahve fincanına bakmak için kişinin içgüdüsünün ve sezgilerinin kuvvetli olması gerekmektedir. Aynı zamanda kahve telvesinin simgelerini ve sembollerini tanıması da gerekmektedir. Bundan sonra yapılması gereken çok kolaydır. Öncelikle güzel bir sohbet eşliğinde kahvelerinizi yudumlamalısınız. Daha sonra kahve fincanını tabağa ters çevirip kapatmalısınız. Bazıları dilek tutarak başınızın etrafında üç kere döndürmeniz gerektiğini söylemekte ve bu şekilde dileğinizin kabul edileceği ifade edilmektedir. Bazıları da fincanı tabağa kapattıktan sonra üzerine alyanslarını koyarlar. Bunun anlamı ise fincanın çabuk soğumasını sağlamak veya negatif enerjinin yok olması olarak bilinmektedir. Ayrıca bu şekilde dileklerin gerçekleşeceği ifade edilmektedir. Bundan sonraki işlem ise fincanın soğumasını beklemektir. Fincanın soğumasının ardından fal bakacak kişi fincanı açar. Bazen fincan tabağa yapışır. Bu da dileğin gerçekleşeceği anlamına gelmektedir. 

Kahve falına bakarken bazı sıra takip edilir. Örneğin önce fincana sonra tabağa bakılır. Fincanda bulunan bazı simgelere ve şekillere göre yorum yapılır. Biraz içgüdünüz ve kuvvetli sezgileriniz varsa bazı sembollerin anlamlarını öğrenerek rahatlıkla kahve falına bakabilirsiniz. Falın ilk aşamasında fincanın alt kısmında kalan kahve telvesine bakılır. Telve yoğun olarak bir arada duruyorsa kalbin kararması ve sıkıntı olarak yorumlanır. Fincanın kulp kısmına yakın vaziyetteki telveler ise kişiyi temsil eder. Bu kısımda ortaya çıkan semboller kişinin yola gitmesi, sağlık sorunu yaşaması, zenginlik, ev, para, araba ve daha birçok açıdan yorumlanır. Fincanın kulp kısmına uzak yerlerdeki telveler ise yakın akraba, arkadaş veya tanıdık kişilerin başına gelecek olayları ifade eder. Kahve falına bakmak birçok insanın geleceğe olan merakının sonucudur. Ayrıca zahmetsiz ve keyif veren bir iştir. Kişi falında çıkan güzel şeyler ile sevinip psikolojik olarak rahatlarken kötü şeylere üzülüp sıkıntı yaşayabilir. Büyükler kahve telvesinin doğruyu söylediğini ifade ederler. Yine de bazen keyif, bazen merak bazen gerçekten inandıkları için bakarlar.

Fincanda telvenin oluşturduğu figürlere bakarak yorum yapılır. Her hayvan farklı bir olayı temsil eder. Aslında insan bu hayvanların gerçek hayattaki güzellikleri veya yaptıklarına bakarak iyi ya da kötü olan bir yorum yapabilir. Örneğin balık her fal bakan için aynı şeyi yani nasip ve kısmeti temsil eder. Kuş, kanatlı, gezgin ve şirin bir hayvan olduğundan falda da güzel ve müjdeli bir haber geleceğini ifade eder. At asaleti, yunus ise büyük bir kısmeti temsil eder. Maymun şüpheciliği, köpek düşmanı, kertenkele sizsi ve gizli bir düşmanı ifade eder. Kahve falına bakarken fincanı hayali olarak önce uzununa sonra enine olmak üzere dörde bölmelisiniz. Fincanın enlemsine ve alt kısmında kalan tarafı uzak zamanda olacakları üst ve dikey kısmında görülenler ise yakın gelecekte olanları ifade eder. Nesne ve organlarda kahve fincanında görülebilir. Örneğin fincanda göz görmek sizi kıskanan biri olduğunu gösterir. Anahtar ise yeni bir ev veya taşınma olarak yorumlanır. Kahve fincanında kadın ve erkek ise farklı şekillerde yorumlanır. Kadın görmek lakırdı yani dedikodu olarak yorumlanırken erkek görmek ise para ve güven olarak yorumlanır.

Kahve Falında Bitki Görmek

Kahve fincanında bitkiler veya çiçekler görmek ise bambaşka şekillerde yorumlanır. Bitkiler kader, kısmet, aşk, üzüntü veya ayrılık olarak ifade edilir. Her bitkinin kendisine özel bir yorumu bulunmaktadır. Kahve fincanında papatya görmek aşk, kırmızı gül romantizm, yonca sevgili, sarı ayrılık gibi yorumlanır. Kahve falına bakmak için sütsüz ve Türk kahvesi yapmanız gerekmektedir. Ölçü ve kıvamının tam olması da falın daha net görünmesini sağlar.