Kahve Falı Ne Kadar Gerçekçidir ?

Kahve falı baktırmak herkesin istediği bir fal olarak bilinmektedir. Aslında birçok kişi inanmam dese de kahve falının gerçekçi olduğuna inanmaktadır. Birçok kişiye kahve falına inanmam deyip de fal baktırmayı adeta gelenek haline getirenler bulunmaktadır. Falın gelenek haline gelmesi önemli değildir. Önemli olan sizin fala inanıp inanmayacağınız olduğu gibi faldaki sembollerle hayatınızın örtüşmesidir. 

Falı gerçekçi bulup da bu gerçeğe sıkı sıkıya bağlı olduğunu söyleyenler bulunmaktadır. Bu kişiler arasında yer alıyorsanız yaşayacağınız olayların adeta fal da çıktığı gibi gerçekleşeceğine inanırsınız; fakat kahve falının gerçekçi olmadığı şeklinde inanışa sahip olanlarda bulunmaktadır. Bu kişiler falda çıkan yorumların ve fal bakan kişinin söylediklerinin gerçekçilik düzeyini eleştirici soruları ile irdelemektedirler. Dinine bağlı olanlar için ise kahve falı baktırmak kesinlikle doğru bir davranış değildir. Bu kişiler gerçek olduğuna inanılan kahve falı yorumcularının söylemlerine inanmamaktadırlar. Bazıları geçmişle ilgili yaşananların bilinebileceğini ama gelecek hayatla ilgili yaşanacaklarla ilgili yorumların yapılamayacağına inanmaktadırlar.

Aslında gelecek ile ilgili yorumlar zaten az çok geçmiş yaşantılarımızla bağlantılı olarak yapılmaktadır. Kahve falı ile hayatlarına yön verenleri düşünecek olursak bu tarz inanışları yaşayanlar düşünülerek gerçekçi olmadığı konusunda yorum yapma ihtiyacı hissedilebilmektedir. Asıl gerçek yaşandıktan sonra ortaya çıksa da her birey kahve falına inanıp inanmamakta özgürdür. Tabii hayatınızı çok etkilemediği sürece bu mümkündür. Kahve falındaki olaylar size aktarıldıktan sonra hayatınızda şimdiki zamanda yaşadıklarınızla ilgisi olup olmadığı konusu ile ilgili düşünerek ona göre yorumlamada da bulunabilirsiniz. Gelecekle ilgili olarak eğer gerçekten hiç alakası olmayan yorumlar yapılıyorsa işte o zaman sizin istediğiniz gibi inanmama eyleminde bulunabilirsiniz. Kim bilir belki bu yorumlar hakkında size söylenenlere inanmanız belki de olayları az çok yaşadıktan sonra olacaktır. Kimse duyduğu olayları an be an yaşamadıktan sonra kahve falına tam anlamı ile inanmaz. Bu sebepten ötürüdür ki kahve falındaki her olayı yaşadıkça daha çok inanırız. Gelecekle de geçmişle de ilgili olarak bilen biliyor deyip bir kere fal baktırdığı kişinin olayları bilmesi sonucunda tekrar tekrar aynı kişiye fal baktıranlar bulunmaktadır.

Kahve Falına İnanılmalı Mı?

Kahve falına baktırdıktan sonra kimi zaman bizi iyi kandırdı deriz ama bir süre sonra o olayları yaşadıktan sonra ben inanmamıştım ama dedikleri oldu diye eklemelerde bulunabiliriz. Kahve falına baktırdıktan sonra sizlerin de falınızda çıkanların olabilme ihtimali her zaman vardır. Bunu falınızda söylenen olayların yaşanacağı zaman dilimine göre kararda bulunulabilmektedir. Kahve falına inanmıyorum diyenler bile hayatları boyunca birkaç kez zevk içinde olsa fal baktırmaktadırlar. Fal baktırdıktan sonra etkilenmem deseniz de olayların yorumlanışından etkilenmektesiniz. Fal yorumlarınız için yorumu yapan kişilerin yorumlama becerisine de çok güvenmeniz gerekmektedir. Sizlerin istediğiniz yorumları yapmayan falcıların iyi olmadığına dair yorumlarda bulunmamanız gerekmektedir; çünkü her yorumcu kendine has yorumlarda bulunmaktadır. Yorumlama becerileri kişilerin sembolleri benzetme ve sizden aldıkları elektriğe göre değişkenlik göstermektedir. Sizden alınan olumsuz elektrik ya da negatif elektrik sizlerin yaşayacağınız olayların yorumlanışında negatif etkiler yaratabilmektedir. Sizler için olumlu etkiler yaratacak yorumların yapılması içinde sizin karşınızdaki kişiye olumlu yorumları iletmeniz önerilmektedir. Sizlerin bu elektriği karşı tarafa vermeniz durumunda istediğiniz yorumları olumlu halleri ile duyacağınız gibi bu yorumları yapanların söylediklerini yaşamaya başladıkça kendinizi falda da gerçekçi olayların aktarıldığı yönünde yorumlarla karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Siz de falın gerçekçiliğini yaşamak için acele etmeye ne dersiniz?