Kahve Falı Nasıl Yorumlanır ?

Kahve falına bakmak için öncelikle kişinin önsezilerinin kuvvetli olması gerekmektedir. Ayrıca güçlü bir yorum yapabilmek için kahve fincanında ortaya çıkan şekillerin ne anlama geldiğini bilmek gerekir. Kahve falı yorumları genel olarak görülen şekillere göre ifade edilir. Kahve falı yorumları ne kadar bilinçli yapılırsa falın sonucu da o kadar doğru olur. Öncelikle yapılması gereken şey sütsüz kahveyi içtikten sonra fincanı tabağa ters bir şekilde koyarak soğumasını beklemektir. Kahve falı bakanlar genellikle ilham aldıklarında veya ruh halleri müsait olduğunda daha doğru fal bakabildiklerini söylemektedirler. Fincan soğuduktan sonra fal bakacak kişi tarafından kaldırılır. Eğer fincan tabağa yapışmış ise fal sahibinin dileğinin gerçekleşeceği söylenir.

Sıra kahve falını yorumlamaya gelmiştir. Bu yorumları yapabilmek için kahvede çıkan şekilleri yani sembolleri iyi tanımak gerekir. Kahve falı bakan bütün insanlar için bu sembollerin ortak bir yorumu vardır. Örneğin fincanda bulunan kahve telvesindeki horoz haber olarak yorumlanır. Daha çok iyi haber olarak yorumlanan horoz, hemen hemen yorumlarda ortak bir duyguyu ifade eder. Telvede görülen balık ise nasip ve kısmet olarak yorumlanır. Balık parayı temsil eder ve bütün yorumlar aynı şekilde ifade edilir. Kahve falı yorumları sembol, çizgi, hayvan, eşya, akraba, yakınlık veya uzaklık olarak birçok kişi tarafından aynı şekilde yorumlanır. Örneğin kahve sapına yakın olan kısmı kişinin kendisini ve ailesini anlatır. Ancak sapından uzak kısımları daha uzak arkadaşlıkları veya akrabaları anlatır. Örneğin kahve telvesinde kahve sapına yakın bir şekilde duran bina, ev ya da mülk sahibi olacağınızı gösterir. Hareket eden araba ise bir yerden başka bir yere gideceğinizi yani yolculuk yapacağınızı gösterir. 

Kahve Falı Sembolleri Ne Anlama Gelir ?

Yani kahve falı yorumlarında ortak dil aynıdır. Sadece yorum yapan kişinin bu konudaki önsezileri ve telvenin dilinden anlayıp sembolleri görmesi önemlidir. Kahve falı yorumları yaparken hissiyat da çok önemlidir. Bazıları doğal yapısı ve içten gelen duyguları ile bu yorumları yaparlar. Yani sembolleri görüp ayırt etmek de yorumlamak da bir yetenektir. Örneğin kahve falında tavus kuşu görmek hayatınızda çok güzel şeylerin olacağını ve bir yerden miras kalacağını ifade eder. Kahve yorumu öğrenilerek değil daha çok hissedilerek yapılır. Güzel bir hayvan ya da eşya görmek iyi kötü ve zararlı bir hayvan ve eşya görmek ise kötü olarak yorumlanır. Örneğin falda timsah veya kertenkele görmek düşman olarak yorumlanır ve bu yorum yine fal baktırırken ortak bir dil olarak kullanılır. Kedi de normal hayatta nankör olarak biline bir hayvandır. Kahve falında yorumlanırken de çok iyi görülmez. 

Fincandaki telvenin tamamı ile yorumlanmasının ardından sıra tabak içerisindeki yorumu yapmaya gelir. Tabağa dökülen kısmı fincana akıtarak yoruma başlanır. Eğer buradan akan sıvılar damla damla gidiyorsa gözyaşı anlamına gelir. Eğer top top telve düşerse sıkıntıların biteceği anlamına gelmektedir. Tabağın içerisinde hiçbir yere kıpırdamayan bir telve kütlesi varsa yüreğin kabardığı ve sıkıntılı bir döneme girileceği ifade edilir. Kahve tabağında bazen yol, bazen ferahlık bazen de üzüntü görülür. Bazen kişiler farklı yorumlar yapsalar da genel anlam birçok kişide aynı şekilde yorumlanır. 

Kahve falı bakmak ve yorumlamak fal bakmanın en keyifli ve kolay yoludur. Hem kahvenizi keyifle içebilir hem de yorumlarken eğlenebilir ve sohbet edebilirsiniz. Bu konuda birçok kitap yazılmakta ve bu semboller ve anlamları en doğru şekilde anlatılmaktadır.