Kadınların cinsel isteği nasıl artar?

Çoğu kişi testosteron hormonunun sadece erkek libidosunda etkili olduğunu düşünür. Ancak tahmin edeceğiniz gibi bu yanlış bir bilgi. Kadınlardaki libido da testosteron hormonunun üretimine bağlı olarak artabilir. Testosteron üretimi vücudunuza giren besinlerin sindirilmesiyle alakalı. Birazdan bahsedeceğimiz yiyecekleri bol miktarda tüketirseniz doğal yollardan testosteron seviyesini de arttırmış olursunuz.

Kuşkonmaz

Kuşkonmaz E vitamini açısından zengin bir besin. E vitamini de testosteron üretimini arttırıp seviyesini dengelemeye yarıyor. Ayrıca kuşkonmazın potasyum, lif, B6 vitamini, folik asit ve A ve C vitamini açısından da zengin olduğu biliniyor. Folik asidin kadınlarda histamin hormonunun üretimini arttırmaya etkisi büyük. Bu hormon kadınların Orgazm olmasını kolaylaştıran bir hormon.

Avokado

Avokado B6 vitamini açısından zengin bir meyve. B6 vitamini daha önce de bahsettiğimiz gibi testosteron üretimini arttırıyor. Avokado ayrıca potasyum içeriyor. Potasyum da kadınların tiroit bezini daha aktif hale getiriyor ve libidoyu arttırıyor.

Muz

Muz riboflavin ve potasyum gibi birçok B vitamini çeşidi içeriyor. Bunların her ikisi de testosteron üretiminde etkili. Muz ayrıca çok fazla enerji üretimi sağlıyor. Bu durum da neden bu kadar meşhur bir afrodizyak olduğunu açıklamaya yeterli. Doğru bir referans mı bilinmez ama Hintlilerin de muzu doğurganlık sembolü olarak görmeleri boşuna olmasa gerek.

Fesleğen

Araştırmalar fesleğenin cinsel dürtüler üzerinde ve kadınlardaki doğurganlıkta etkileri olduğunu doğrulamış. Ayrıca fesleğen aromasının baş ağrılarına da iyi geldiği biliniyor. Fesleğen kan dolaşımını hızlandırıyor ve vücudun ısınmasına yardımcı oluyor. İtalya’nın bazı bölgelerinde fesleğen aşk bileti olarak biliniyor.

Badem

Birçok ülkede badem doğurganlık sembolü olarak biliniyor. Ayrıca badem kokusu da kadınların libidosunu arttırmaya yardımcı.

Soya ürünleri

Soya ürünlerinin östrojen üretimini tetiklediği biliniyor. Bu durumda vajinal bölge cinsel ilişki sırasında ıslak kalıyor böylece kadınlar cinsel ilişkiden daha fazla zevk alabiliyor. Soya ürünlerinin sıcak basmaları gibi Menopoz belirtilerini de azalttığı yönünde bulgular mevcut.