Kadınlarda cinsel istek arttırıcı besinler

Kadınlarda düşük cinsel dürtüve istekle baş etmeye çalışmanın sonuçları çoğu zaman hayal kırıklığıyla sonuçlanabilir. Hayal kırıklığı hem kadının kendisi hem de eşi için geçerli. Tatmin olmayan bedensel hazların neden olduğu eksik kalan bir aşk hayatının yarattığı fiziksel hayal kırıklığı bir yana düşük libido bir kadını alıp yerden yere vurabilir. Libidosu düşük olan bir kadın mutsuz, gergin, alıngan ve hayatla bağını koparmış biri olabilir. Neyse ki bir kadının bu durumu kendi sağlığının yararına çevirmesi mümkün. Düzgün beslenme ve diyetinizde birkaç besine ekstra yer verme sayesinde libidonuzu eski haline getirebilir, hatta daha da yukarılara çıkarabilirsiniz.

Avokado

Avokadolar folik asit ve potasyum açısından epey zengin meyveler. Folik asidin görevi proteinin yakılmasını sağlamak. Böylece vücuda daha fazla enerji veriyor. Potasyum ise kadınların tiroit bezlerinin çalışmasını düzenliyor. Avokadonun ne kadar yararlı olduğunu öğrendiniz. Ne dersiniz hanımlar öğle yemeğinde sandviçinizin içine bir dilin avokado koymak ya da akşam yemeğinde salatanızın içine biraz avokado dilimlemek çok zor olmasa gerek.

Muz

Muz düşük cinsel dürtüden şikayetçi olan kadınların imdadına yetişiyor. Muz iyi bir potasyum kaynağı olmanın yanında riboflavin de içeriyor. Riboflavin seks hormonu üretilmesini sağlayan bir madde. Muz aynı zamanda enerjiyi de arttıran bir besin, yani bir kadının kendini iyi hissetmesini sağlayabilir. Kahvaltıda ya da gece yatmadan önce yenecek bir muz gerçekten çok işe yarayabilir.

Kuşkonmaz

Kuşkonmaz E vitamini içeriyor. E vitamini libidoyu arttırmak için etken maddelerden. E vitamini seks hormonu tetikleyicilerinden biri olarak görülüyor. Yani sağlıklı bir cinsel yaşamın olmazsa olmazı. Düşük libidodan şikayetçi bir kadın akşam yemeği menüsüne ya da salatasına kuşkonmazı ekleyebilir.

Acı kırmızı biber

Baharatlı yiyeceklerin müptelası olanlar yemeklerine daha fazla biber eklemek isteyebilir. Biberin içindeki kapsaisin sinir uçlarını kontrol edecek kimyasalların salgılanmasını etkiliyor. Kalp atışını hızlandırarak endorfin salgılanmasını tetikliyor. Baharata karşı hassasiyeti olanlar ise ekmek ya da pirinçle yemeyi düşünebilir. Bu şekilde acı kırmızı biber yenecek bir hal alabilir.

Yumurta

Stres bir kişinin cinsel isteğini olumsuz yönde etkileyen bir olay. Stres kişiyi endişeye, yorgunluğa sürükleyebilir. Yumurtadaki B vitamini stresle mücadele etmede çok etkili. Daha da önemlisi yumurtanın hormonları düzenlemede de etkisi muazzam. Hormon dengesi ise sağlıklı bir libidonun olmazsa olmazı. Bir kadın stres seviyesinin cinsel güdülerini etkilediğini düşünüyorsa beslenme alışkanlığına her gün birkaç yumurta eklemeli.

Kabak çekirdeği

Kabak çekirdeğinin faydaları saymakla bitmiyor. Libidoyu arttırmada da etkili. Kabak çekirdeği çinko kaynağı ve kadınlarda seks arzusunu alevlendiriyor. Kabak çekirdeğinde çinkoya ek olarak omega 3 yağ asitleri olduğu da biliniyor. Omega 3 cinsel sağlıkta aktif role sahip. Bu yüzden daha fazla kabak çekirdeği çitleyin.

Çikolata

Sona bıraktığımıza bakmayın. Çikolata sonunca ama libidoya faydası azımsanacak gibi değil. Çikolata yiyeceklerin arasında en romantiği seçilmiş. İçerdiği bazı maddeler sayesinde seks yapma isteği doğuruyor. Yani libidoyu arttırıyor. Çikolata aynı zamanda son derece lezzetli bir yiyecek yani diyetinize eklemeniz de epey kolay.

Konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için yorum yazın.