Jessica Jung

Jessica Jung 18 Nisan 1989’da Kaliforniya – San Francisco’da doğmuş olan Amerikalı şarkıcı, söz yazarı, modacı, tasarımcı, model, oyuncu ve iş kadınıdır. 11 yaşındayken, stajyer olmak için Güney Kore Seul’a taşınan ünlü sanatçı, 2000 yılında kardeşiyle alışveriş merkezinde alışveriş yaparken, Jessica SM Entertainment tarafından keşfedildi. Daha sonra şirkete katılan ve birkaç yıl stajyer olarak çalışan Jessica Jung, 2007’de Kore’nin Girls Generation adlı müzik grubunun 9 üyesinden birisi olarak ortaya çıktı. Grubun ilk albümü için Love Hate ve Mabinogi şarkılarını seslendirdi.
2008’de Girls Generation’ın ikinci albümü Infinity piyasaya sürüldü ve Jessica Jung grup arkadaşlarıyla işbirliği yaparak bir dizi şarkı söyledi. Ertesi yıl, Legally Blonde’un Güney Kore prodüksiyonunda yer alarak müzikal tiyatro türünde yer alan ünlü sanatçı, 2010’da, bir dizi TV şovunda konuk olarak göründü.
Ağustos 2014’te Blanc & Enclare adlı kendi moda markasını yaratan Jessica Jung, koleksiyondaki tasarımların her birini giymek istediğini söyledi. Ayrıca bir başka single’ı “Evet Deyin”‘i yayınladı.
2015’te Jessica & Krystal isimli bir şov başlatan Jessica Jung, 2016’da Fly ve Love Me the Star single’larını çıkardı. Bu parçalar, ilk solo albümü Olab With Love, J’de yer aldı. Jessica Jung ayrıca, hayranlarına ithaf edilen Altın Gökyüzü başlıklı özel bir single yayınladı.
İkinci solo albümü Wonderland’ı 2016 yılının sonunda yayınlayan ünlü sanatçının albümünde Dancing on the Moon, Dream of World ve Celebrate gibi altı şarkı bulunuyordu.
2009’dan 2013’e kadar Legally Blonde adlı Kore müzik dizisinde Elle Woods’u canlandıran şarkıcı, 2017’de Mi-na Kim olarak Two Bellmen Three filminde rol aldı.

Jessica Jung’un Aldığı Ödüller

Jessica Jung 2013’te 7. Legacy Blonde Müzik Ödülleri’nde Popülarite Ödülünü kazandı. Mission Hills World Ünlü Pro-Am 2014 Ödülünü, Aranan Kore Kadın Sanatçı Kategorisinde Yahoo Asia Buzz Ödülünü ve Asya Moda Simgesi kategorisinde Sohu Moda Ödülleri’ni kazanan ünlü sanatçı, 2015 yılında Asya Popülerlik Ödülünü kazanmıştır.

Jessica Jung’un Kişisel Hayatı

Şarkıcı 2014 yılında Güney Koreli Eğlence Şirketi Koridel Entertainment’ın kurucusu olan Tyler Kwon’la ilişki yaşamaya başlamıştır.