Jel Eyeliner Nasıl Kullanılır?

Jel eyeliner küçük bir kabın içindedir ve uygulamak için küçük, köşeli makyaj fırçası kullanmak gerekir. Bazı jel eyelinerlar, silinmeyen eyeliner olarak tanıtılıyor. Tüketicilerin görüşleri de jel eyelinerın çoğu kalemden ya da likit eyelinerdan çok daha kalıcı olduğu yönünde. Bazı kadınlar eyelinerı sadece göz kapaklarına sürerken; diğerleri aynı yöntemi uygulayarak eyelinerı hem göz kapaklarına hem de alt göz kirpiklerine sürmektedir. Alt kirpiklere de eyeliner sürüp sürmemek tamamen sizin kişisel beğeninize kalmış bir karardır. 

Eyeliner

1.Adım: Eyeliner kabınızı açın ve eyeliner fırçasını, fırçanın üzeri jel eyelinerla doluncaya eyelinerın üzerinde gezdirin. Jel çok fazla gelirse fırçayı kabın içine sürtün. Fırçada sadece bir kat uygulayacak kadar eyeliner olması yeterlidir.

2.Adım: Köşeli fırça kullanın. Eyelinerı sadece üst göz kapaklarına uygulamak için fırçayı göz kapaklarına paralel olarak tutun. Gözlerinizi hafifçe açık tutun ama başınız aşağıda olsun. Bunu hissederek yapmak zorundasınız ve fırçayı mümkün olduğunca göz kapaklarının dibine yakın tutun.

3.Adım: Yapabiliyorsanız yumuşak hareketlerle çizgiyi tamamlayın, ama elleriniz titriyorsa hata yapma ihtimalini en aza indirmek için kısa aralıklarla tekrar tekrar uygulayın. Çizginin Göz kapağının sonuna kadar devam etmesi gerekir.

4.Adım: Hata yaptığınız yerleri silin. İsterseniz eyeliner çizginizi pamuklu çubuk kullanarak yumuşak bir hale getirebilirsiniz.

Öneriler

  • Jel eyelinerı göz kapağınızın ortasından başlayarak uygulamayı deneyin, sonra göz kapağının dış köşelerine doğru devam edin ve en son olarak, göz kapağının iç köşesinden başlayarak göz kapağının ortasına doğru ilerleyin.
  • Eyelinerı uygularken deriyi düz tutabilmek için, göz çukurunun hemen dış kısmına, göz kapağınızın en dış kısmına parmağınızla baskı uygulayabilirsiniz. Cildi gergin tutmaya çalışabilirsiniz, ama böyle yapmanın erken kırışıklıklara ve cildin sarkmasına yol açacağı düşünülmektedir.
  • Eyelinerı parmaklarınızı kullanarak yumuşatmak yerine pamukla çubuğu göz kapaklarının üzerine hafifçe gezdirerek uygulayın.