İnsan Büyüme Hormonunu HGH Artırmak İçin Nasıl Beslenilmelidir?

İnsan büyüme hormonu veya HGH, kilo vermek ve kas oluşturmak için gereklidir. Yaşlandıkça, vücudun HGH üretimi azalmaya başlar, daha zor kilo verilir, mevcut kas kitlesinde azalma ve güç kaybı meydana gelir. Beslenme değişiklikleri yoluyla, Doğal olarak HGH üretimini artırmak, bozulmaları geri döndürmede, kilo kaybetmede ve kasların yeniden oluşturulmasında yardımcı olabilir.

1.Adım

Gün boyunca, küçük öğünler halinde altı veya yedi öğün yenir; besinlerin şeker ve basit karbonhidrat içeriği düşük olmalıdır. Yüksek düzeyde şeker ve rafine un içeren yiyecekler vücutta insülin üretimini artırır. İnsülin yağ depolar ve büyüme hormonunun yağ yakmasını ve kas yapımını önler.

2.Adım

Her öğünde kompleks karbonhidratlar ile yağsız protein birleştirilir. Bir elma ile yağsız süzme peynir tüketilmesi enerji verir ve HGH üretimini artırır. Bu öğün ayrıca vücutta insülin ve glikoz düzeylerini artırmayıp kişiyi bir süre tok tutar.

3.Adım

Tüketilen yağ miktarı azaltılmalıdır. HGH hipofiz bezinde üretilir; yüksek miktarda yağ tüketildiğinde, üretim büyük ölçüde azalır. Vücut yağları yakmak yerine, daha sonra kullanmak üzere yağ depolar.

4.Adım

Egzersize başlamadan önceki iki saat içinde yüksek proteinli gıdalar ve karbonhidrat tüketilmelidir. Aç olunmasa bile bu yapılmalıdır. Tam tahıllı ekmek üzerine ızgara tavuk sandviç vücudun HGH üretimi artırmasına neden olur, egzersiz için yakıt olarak enerji verir. Ayrıca, egzersiz sırasında daha fazla kas oluşturulur ve daha fazla yağ yakılır.

5.Adım

Yatmadan önceki son iki saat içinde yemek yenmemelidir. Yatma saatine yakın yemek yendiğinde, vücut bunu yakmak yerine yağ olarak depolar, bu da vücutta fazla yağ depolanmasına neden olmaktadır.

6.Adım

Glisemik indeksi düşük olan meyve ve sebze tüketiniz. Elma, şeftali, çilek, tatlı patates, mercimek ve yeşillikler bunun için harika örneklerdir. Bu gıdalar bütün küçük öğünlere dahil edilmelidir.

İpuçları ve Uyarılar

Yeterli uyku, iyi bir diyet ve egzersiz HGH üretimi için önemlidir. Gecelik uyku altı ila sekiz saat tavsiye edilir. En az haftada üç kez kardiyo ve vücut geliştirme, olumlu sonuçlar verir. Tavuk, hindi, az yağlı sığır eti, balık, az yağlı süzme peynir ve düşük yağlı yoğurt gibi yağsız protein seçenekleri, HGH üretimini artırmak için beslenmede kaliteli eklemelerdir.

İhtiyacınız Olacak Şeyler

  • Yağsız protein
  • Kompleks karbonhidratlar
  • Sağlıklı yağlar